Nogomet

Man City se je v polfinale FA uvrstil z zmagovalnim rezultatom 2: 0 nad Evertonom

Kateri Film Si Ogledati?

Manchester City je še vedno na poti za četverico, saj sta IIkay Gundogan in Kevin de Bryune pozno zadela zmago v drugem polčasu nad Evertonom na Goodison Parku 20. marca.

Everton se je močno postavil proti Man Cityju. Italijanski trener Carlo Ancelotti vedel, proti komu se soočajo.

Sedmi na lestvici premier lige so se odločno potrudili, da so si priborili trofejo, ki se jim je izmikala od leta 1995. Takrat so v finalu pokala FA premagali Man United.

koliko je vredna neto vrednost Scottie Pippena

Na včerajšnji tekmi, IIKay Gundogan in Kevin De Bryune spet zasijala.

Pred tem so za ekipo Man City zadeli 16. marca, s čimer so državljanom zagotovili uvrstitev v četrtfinale lige prvakov.

Gundogan je v drugem polčasu dosegel prvi gol za Man City (Vir: Sky Sports )

Tudi tokrat presegajo. V šestih minutah drugega polčasa sta oba igralca dosegla dva zadetka, ki sta City spodbudila v polfinale FA.

To pomeni, da lahko državljani dosežejo četverico, torej če še naprej zmagujejo v zaporednih igrah.

The FA polfinale žrebanje, ki bo izvedeno v nedeljo ob 17.45.

Man City v posesti v prvem polčasu, kljub nobeni cilji nobene ekipe

Zaradi taktične igre Evertona, ki je ohranjala nepremočljivo trdnjavo premočnih Državljanov, je bil prvi polčas brez ciljev.

Kljub temu je Man City v 25 minutah v enem trenutku prevladoval v igri z 209 podajami v primerjavi s 17 Evertonovimi.

Načrt igre Ancelottija je deloval v prvem polčasu, saj so bili občani izzvani, ko so poskušali prebiti obrambo modrih.

Trener je upal, da bo njihova nepregledna obramba in potrpežljiva drža s Cityom ustvarila ugodno klimo.

Strategija, ki je uspela Evertonu, se osredotoča na postavljene figure.

Čeprav njihov skupni nastop v Premier ligi ni enakovreden najboljšim tekmecem, so se v pokalu FA dobro odrezali, zlasti z zmago nad uglednim Tottenhamom z rezultatom 5: 4.

Priložnost se je resnično povsem približala. Toda glavo Yerryja Mine je razčistil Aleksander Zinčenko na razočaranje Ancelottija.

kje je šel roger staubach na fakulteto

Poskus Dominica Calvert-Lewina se tudi ni uresničil.

Čeprav Joao Virginia je bil tretji vratar Evertona z manj izkušnjami, uspel je ohraniti svojo predstavo. Zaradi Jordan Pickford in Robin Olsen ker je bil poškodovan, jih je zamenjal 21-letni Portugalec, ki ima kakovostne lastnosti.

Carlo Ancelotti je govoril Sky Sports :

Mislim, da so se moji igralci v tej sezoni precej izboljšali in današnja tekma je pokazala, da je drugačna kakovost, vendar z močno koncentracijo in dobro obrambno organizacijo lahko tekmujemo. Man City trenutno ni običajna ekipa; so najboljši.

Igrali smo igro, ki smo jo želeli igrati. Nismo si prepustili prostora, so pa najboljša ekipa in imajo najboljšo klop na svetu, kot so rekli BT Sport .

Drugi polčas prinaša dva zmagovalna cilja za City

Man City je predstavil svojo igro v drugem polčasu.

Fernandinho najdeno Sterling prosti po divjem kroženju Evertonove obrambe; njegov strel pa je Virginia s pritiskom prstov preusmerila.

Phil Foden je poskusil tudi z roba škatle, vendar se ga je lotil Mason Holgate . Njegov strel je prišel le nekaj centimetrov široko od vratnice.

Gundogan se je lahko ujel s hitro reakcijo in nizkim nagibom Laporte Udarec, ki ga je Virginia najprej blokirala.

Nemški vezist je dosegel svoj 16. zadetek v sezoni, s čimer je bil drugi čez teden.

Pep Guardiola zadnjega zadržal svoje napadalce in igralce asov. Prav ta ključna poteza zamenjave je bila za City zmagovalni drugi gol.

Rodri , De Bruyne in Riyad Mahrez bili na krovu, eksplozivna podaja trojke pa je izenačila rezultat za tisti dan.

V 90. minuti je De Bruyne čisto streljal mimo Virginije, ki je preko Mahreza prejel podajo Rodrija.

Evertonove Richarlison in Andre Gomes poskušali doseči gol, vendar za svojo ekipo niso prinesli nobenega zadetka.

Pep Guardiola je povedal Sky Sports : Iskreno, od zadnjega mednarodnega premora smo igrali 39, zmagali 34, remizirali dva, tri izgubili, eden od njih je bil Porto v gosteh, ko smo se že uvrstili.

Nimam besed, ki bi to izrazile, in v tem obdobju po eni tekmi ne moremo niti uživati, ker tri dni kasneje obstaja druga.

kako je resnično ime cam newtona

Je Quadruple in Sight for Man City?

City se je odpravil na impresivno in obetavno pot do osvajanja vseh štirih pokalov. Vendar je treba bitke še vedno odigrati, tudi to proti mogočnim silam.

Pepovo taktiko rotacije svojega moštva in zadrževanja ključnih igralcev za ključne trenutke lahko le občudujemo kot briljantno orkestriran pristop, odporen na nazaj.

Kljub svoji včerajšnji zmagi so bili namenjeni srebrnini.

In kot najvišji kandidat za premier ligo v začetku prihodnjega meseca igrajo proti Leicesterju v upanju, da bodo svoje sanje približali in našli zagotovilo, da lahko dosežejo nedosegljivo: četverico.