Sunci so zmagali v 4. igri proti Clippers

Kateri Film Si Ogledati?

Phoenix Suns in LA Clippers sta se v soboto zvečer pomerila za 4. tekmo finala zahodne konference.

Potem, ko so v tretji igri s Sunsi presegli vodstvo serije.

Clippersi so želeli serijo 2-2 izenačiti z zmago v 4. igri.

Vendar so imeli Sunci druge načrte za Clippers.

Ker so v svojem nizu v sedmih igrah dosegli še eno zmago.

Težko spopad med obema ekipama se je končal s tem, ko so Suns premagali Clippers 84-80 in povedli v seriji 3-1.

Sunci so začeli močno voditi v prvem polčasu.

Clippers pa ni šel brez boja.

Nato so se Clippersi v drugem polčasu vrnili.

In jih na koncu premagali v zadnjih sekundah četrte četrtine.

Devin Booker je vodil Suns kljub poškodbi nosu. Sledila sta Deandre Ayton in Chris Paul.

Po drugi strani je Paul George vodil Clippers.

In v odsotnosti njunega ključnega igralca Kawhija Leonarda je prejel pomoč od Reggieja Jacksona in Ivice Zubaca.

Suns so v prvem polčasu povedli.

Deandre Ayton je prvo četrtino začel z polaganjem, Ivica Zubac pa je odgovoril z zadetkom na podajo Marcusa Morrisa starejšega.

Devin Booker je na prelazu Chrisa Paula našel plavajočega. Jae Crowder je podrl dolgo trojko.

Kmalu je Booker dodal skakalca srednjega razreda in ravno tako so Sunsi povedli 12 točk prednosti pred Clippersi.

Paul George je podrl trojko za Clippers, Zubac pa je pri naslednji posesti dodal še strel.

S tem je vodstvo Suns zmanjšalo na pet točk, v prvi četrtini je ostalo 5:55.

Booker je na drugem koncu podrl skakalca in Paul George je odgovoril z polaganjem.

Imeli so 23-13, ko je Nicholas Batum podrl trojko in v četrtini ostal 3:16.

Terence Mann je spustil trojko in vodstvo znižalo na pet točk.

Sunsi so se ugnali s 4: 0, povedli 9 točk in četrtino končali s 29: 20 z Clippers.

Clippers so zaostali za Sunsi.

Luke Kennard je spustil prvo vedro druge četrtine. Reggie Jackson je dodal izginjajočega skakalca.

Ob naslednji posesti je dodal še enega skakalca v daljino.

Booker je nato padel trojko, Cameron Johnson pa je dodal še eno trojko.

Ayton je na Pavlovem prehodu spustil zaklad.

Ayton na platišču

Ayton na platišču (vir: Twitter )

Sunsi so prišli do 13 točk prednosti, 6:36 pa je ostalo v četrtini, ko je Ayton blokiral Jacksona na robu.

Booker je na drugi strani prišel do skoka. George je odgovoril s skakalcem.

Imeli so 44-31 in jim je ostalo manj kot tri minute igre v četrtini, ko je Ayton padel skakalec.

Zubac je na drugem koncu spustil zaklepanje, Paul pa je odgovoril s skakalcem srednjega dosega čez Zubac.

Jackson je na drugem koncu podrl široko odprto trojko.

Mikal Bridges je v zadnjih sekundah druge četrtine izpadel.

Tako se je četrtina končala z rezultatom 50-36, pri čemer so Suns spet prevzeli vodstvo.

Clippers se vračajo v tretji četrtini.

Zuback je za Clippers padel zaklepanje, Reggie Jackson pa je pri naslednji posesti dodal obratno postavitev.

Nato je Paul odgovoril s skakalcem na drugi strani.

Patrick Beverly je nato padel skakalec in Bridges je blokiral Reggieja Jacksona ob robu.

Chris Paul je prišel s skokom nazaj v hrbet.

Zubac je spustil zaklepanje, George pa je pri naslednji posesti dodal skakalca.

Imeli so 53-39 let in jim je preostalo manj kot pet minut za igro v četrtini.

Bridges je padel skakalec, Jackson pa je s trojko odgovoril na Georgeovo podajo.

Booker je nato prišel do skakalca, Jackson pa je odgovoril tudi s skakalcem.

Četrtina se je končala 69-66 z vodstvom Sunsa.

Sonca zmagajo.

Booker je začel četrto četrtino, padel je polaganje in George je odgovoril s skakalcem.

Paul George je izvlekel prekršek, Clippers pa je s prostimi meti do točke znižal vodstvo.

Chris Paul je nato našel Aytona za ulico-opp in Ayton je podrl dunk.

Obe ekipi sta na pol četrtine dosegli rezultat 73:72.

Nazadnje je Booker podrl skakalca srednjega razreda in prednost podaljšal na 3 točke.

Jackson pa je takoj odgovoril in podrl skakalca.

Nato se je Chris Paul obrnil na drugo stran.

Book je bil izločen iz igre, Mann pa je padel, da bi prekinil vodstvo Sunsa.

George je s prostimi meti spet zmanjšal vodstvo do točke.

The Suns zmagajo na 4. igri (vir: Twitter )

Igra se je končala z dvobojem prostih metov med ekipama, kjer so zmagali Sunci.

To je bila nora, čustvena igra, je dejal Paul George.

LA Clippers je s igrišča streljal 32 odstotkov, medtem ko so bili Sunsi komaj boljši s 36 odstotki.

Trener Suns Monty Williams je povedal, da je bil to slaba zabava. To zagotovo ni bil napad 101.

Trener Clippers Tyronn Lue je dejal: Imeli smo priložnost prevzeti vodstvo pri 12 posesti in tega nismo mogli. To nam preprosto ne bi padlo.

Noč z nizko točkovanjem za obe ekipi.

Suns je vodil Devin Booker, ki je dosegel 25 točk in 2 skoka.

Deandre Ayton je padel 19 točk in zbral 22 skokov.

Posnel je tudi štiri bloke.

Chris Paul je prispeval 18 točk, 4 skoke in 7 podaj.

Medtem pa vsi drugi igralci niso dosegli dvomestnega števila.

Mikal bridges je zbral 13 skokov in dosegel le šest točk.

Na drugi strani je Paul George vodil Clippers in dosegel 23 točk in 16 skokov double-double.

Imel je 6 podaj in igral 42 minut.

Sledi Reggie Jackson, ki je imel 20 točk, 5 skokov in podajo.

Ivica Zubac je padel za 13 točk in 14 skokov.

Podobno je na klopi vodil Terence Mann, ki je dosegel 12 točk in 4 skoke, vsi drugi igralci pa niso dosegli dvomestnih številk.

Clippers in Suns se bosta pomerila za peto tekmo v ponedeljek v Phoenixu.

Pravzaprav bo o usodi obeh ekip odločala peta tekma.

Če zmagajo Suns, se bodo preselili v finale lige NBA, če bodo Clippersi zmagali, pa vsiljujejo 6. tekmo.

Zato bo zanimivo videti, kdo bo prvi nastopil v finalu lige NBA.