Suns premagajo Clippers v zadnjih sekundah tekme

Phoenix Suns in LA Clippers sta se pomerila za 2. tekmo finala zahodne konference.

Medtem ko so si Sunsi obetali še eno zmago, so si Clippers nameravali serijo izenačiti z zmago.

Pravzaprav so bili Clippersi tako blizu, da so zmagali v tekmi in izenačili serijo, vendar so se v zadnjih sekundah vsi podrli.

DeAndre Ayton je v zadnjih sekundah prišel do zmagovalca igre za Suns, ki je Sunsa postavil naprej.

Na koncu so Sunsi s 104: 103 premagali Clippers in v torek v seriji 7 tekem v finalu povedli z 2: 0.

Cameron Payne je vodil Suns, sledila sta mu Deandre Ayton in Devin Booker.

Po drugi strani je Paul George vodil Clippers, sledil pa mu je Reggie Jackson.

Sunsi so na igrišče stopili brez Chrisa Paula, medtem ko so bili Clippersi brez Kawhija Leonarda.

Bila je zelo tekmovalna tekma med obema, saj nobena od ekip ni dolgo medsebojno prevladovala z več rezultati.

Toda Sonci so lahko v zadnjih sekundah prišli do zmage.

Sunsi so povedli v prvi četrtini.

Marcus Morris Sr je prvo četrtino začel z zaostankom lastnega miss skakalca.

Ivica Zubac je po pogrešanju Morrisa spustil postavitev in v nekaj minutah postavil Clippers s 6: 0 pred Sunsi.

je glenn gronkowski v sorodu z rob gronkowski

Deandre Ayton je nato odgovoril s postavitvijo za Sonce.

V četrtini so imeli 8-4 z 8:19, Clippersi pa s 4 točkami prednosti.

Cameron Payne je postavil obratno postavitev, Ayton pa je spustil plovec in izenačil igro na 8-8.

Payne je podrl trojko in Sunsi so prvič na tekmi povedli.

Terence Mann je zrušil skakalca, Jae Crowder pa je za Deandreja Aytona, ki ga je potopil domov, pripravil ulico.

Vsi so bili spet izenačeni pri 15-15, v četrtini pa še 3:25.

Ko je Ayton prijel odboj in spustil vedro po Bookerjevi napaki.

Paul George je odgovoril s postavitvijo in še enim bledečim skakalcem na naslednji posesti.

Payne je zapeljal naravnost do platišča in v četrtini zapustil skakalca z 1,9 sekunde.

Četrtina se je končala 25-22, Sunsi so povedli v drugo četrtino.

Clippers so v drugi četrtini znižali prednost.

Payne je drugo četrtino začel s postavitvijo. Nato je Dario Šarić pri naslednji posesti prišel do zakupa.

V četrtini je bilo 25-29, 8:46 je ostalo, ko je Payne na robu blokiral Demarcusa Cousinsa.

Toda Clippers je žogo dobil in Rajon Rondo je spustil trojko.

Devin Booker je spustil trojko, Terence Mann pa je na Georgeovo podajo odgovoril s trojko.

Cameron Johnson je prišel do strela s kavljem, Rondo pa je odgovoril s trojko.

Paul George je padel skakalec, ko Sunsi vodijo s 3 točkami prednosti.

Kasneje je Payne na drugem koncu prišel do plovca. Reggie Jackson je odgovoril s skokom.

Payne je podrl trojko in v četrtini jih je ostalo 46-40 z manj kot štirimi minutami.

Patrick Beverly je blokiral Devina Bookerja in nato na drugi strani podrl trojko.

Booker je spustil skakalca, Marcus pa je odgovoril tudi s skakalcem.

Četrtina se je končala z 48-47, pri čemer so Sunsi vodili za točko.

Sunsi so še naprej vodili v tretji četrtini.

Paul George je naslednjič podrl skakalca in Clippersi so čez minuto v četrtini povedli za dve točki.

Booker je izpustil skok in izenačil rezultat. Nato so Suns prevzeli vodstvo.

George je našel Zubaca znotraj roba, nato pa so Clippersi izenačili igro.

Payne se je domislil postavitve in Suncem pripeljal pet točk prednosti.

Bilo je 59-65, v četrtini je ostalo nekaj več kot pet minut, ko je Ayton zapustil namočeno podajo Bookerja.

Jackson je odgovoril s trojko, zaradi česar so Clippersi znižali prednost na pet točk.

Booker se je poškodoval, ko ga je Beverly fauliral, zaradi česar je krvavel.

Bilo jim je 69-73, manj kot minuta jim je preostalo za vodenje s Sunsi v vodstvu.

George je spustil skakalca in četrtina se je končala z 71-75, Sunsi so v četrto četrtino povedli s štirimi točkami prednosti.

Suns so v zadnjih sekundah četrte četrtine prišli do zmage.

V minuti igre so bili 74-77, ko je Payne spustil plovec.

Rondo je spustil postavitev in Zubacu asistiral za enodimenzionalno namočenje. Jackson je pri naslednji posesti podrl trojko.

Payne je odgovoril s postavitvijo, Luke Kennard pa je na drugi strani prišel do trojke.

Beverly je nato dodal trojko, vodstvo pa zmanjšal na tri točke, ko je Mikal Bridges naknadno podrl trojko.

V četrtini je bilo 93-96, preostalo je bilo 2:20, saj je Ayton padel s kavlja.

Zubac je odgovoril s skokom na drugi strani. Payne se je domislil postavitve.

Bilo je 95-100, v četrtini je ostalo 1:23, saj je Zubac pozneje blokiral Paynea.

George je spustil postavitev in Clippers je prevzel vodstvo za točko, Booker pa je odgovoril s skakalcem.

George je spet padel skakalec na drugo stran.

Jae Crowder je prispel in prišel je do proge za Ayton, ki je v zadnjih sekundah prinesel točko prednosti Sunsom.

Kot rezultat so zmago odnesli Sunsi, ki so vodili v seriji 2: 0 pred Sunsi.

Preglednica:

Cameron Payne je vodil Suns in dosegel 29 točk končnice lige NBA, skupaj z 9 podajami. V obrambnem delu je naredil tudi 2 blokade in 2 ukradeni žogi.

Medtem ko je Deandre Ayton prišel do 24 točk in 14 skokov double-double.

Samo zaupam soigralcem in trenerjem. Jae je izvrstno podal žogo, Deandre Ayton pa je po tekmi zmagal.

In Devin Booker je znižal 20 točk, 4 skoke in 5 podaj.

Cameron Johnson in Dario Saric sta prispevala 11 točk in 3 skoke, vsi so prišli s klopi. Šarić je dodal tudi 2 podaji.

Resnično sem ponosen na to ekipo. Resnično sem hvaležen, da sem del tega. To je nekaj zares posebnega, je dejal Cameron Johnson.

Po drugi strani je Paul George vodil Clippers, spuščal je 26 točk, 6 skokov in 6 podaj.

Medtem ko je Reggie Jackson prišel do 19 točk, 5 skokov in 3 podaje.

Ivica Zubac je medtem dvojno-dvojno dosegel 14 točk in 11 skokov.

Luke Kennard je s klopi spustil 10 točk, 2 skoka in 2 podaji.

Vsi igralci Clippers so lahko v igri dosegli zadetek.

Suns in Clippers se bodo v četrtek še enkrat pomerili na tekmi 3.

Veliko vprašanje bi se glasilo: Ali se lahko Clippersi vrnejo kot prejšnje serije končnice? Ali pa bodo Sunsi še enkrat zmagali nad Clippersi?