Nogomet

Leicester City's Victory Over Man United jih uvrsti v polfinale pokala FA

Kateri Film Si Ogledati?

Leicester v polfinalu pokala FA po zmagovitem rezultatu 3: 1 nad Man Unitedom, Kelechi Iheanacho pa je dosegel zadnji tretji gol

Leicester je igral izjemno dobro, medtem ko je Man Unitedu zdelo, da mu manjkajo prejšnji nastopi iz preteklosti.

Bila je odločilna tekma glede tega, kdo bo vstopil v polfinale pokala FA. Obe ekipi sta v zgornji razpredelnici Premier lige z Unitedom na drugem in Leicesterjem na tretjem mestu.

Včerajšnja tekma na stadionu King Power je potrdila zmagovalca: Leicester City je dosegel tri zadetke nad enim golom Uniteda in se uvrstil v polfinale FA pokala. 17. aprila se pomerita s Southamptonom.

Kelechi Iheanacho igral briljantno in zagotovil dva zadetka za Lisice: en gol v prvem in drugi v drugem polčasu.

Združeni napadalec Mason Greenwood izenačil za svojo ekipo. Potem Youri Tielemans Gol v drugem polčasu je lisice vodil naprej.

Odločilni trenutek je nastopil, ko je Iheanacho končni gol dosegel le deset minut pred zaključkom.

Kelechi Iheanacho je dosegel prvi gol v četrtfinalu pokala FA proti Man Unitedu (Vir: Sky Sports)

Leicester je zdaj v tekmi za pokal FA, United pa si ogleduje pokal evropske lige.

Leicester je odigral zasluženo zmagovito igro

Poškodovani in vrhunski igralci Foxes James Maddison , James Justin , Harvey Barnes , in Ricardo Pereira so manjkali, a sta si dve močni sili - Kelechi Iheanacho in Youri Tielemans - nadoknadili odsotnost na nedeljski tekmi z rdečimi hudiči.

Pravzaprav je United dobil slabše, kot je pričakoval. To je drugič v 23 letih, ko so izgubili z Leicesterjem.

V 24. minuti uvodnega izida je Iheanacho ujel priložnost, da doseže svoj prvi zadetek.

Maguire žogo podal Fred od zadaj; pa je Brazilec naredil strašno zadnjo vratnico, ko je Iheanacho vdrl in brcnil v mrežo. Henderson je ogorčen.

Več kot 18 nastopov v pokalu FA je Nigerijcu 12. gol.

United je bil prebujen in Paul pogba prinesel nizek križ, ki Donn van de Beek čudovito lutke.

Omogočil je Mason Greenwood da bi svoji ekipi priboril drugi gol v prvem polčasu. In rezultat izenačil sedem minut pred odmorom.

V 16 nastopih je bil to njegov prvi gol.

kolikšna je neto vrednost joe montane

Čeprav Perez poskušal povišati rezultat za Leicester pred polčasom, je njegov strel šel mimo.

Igra je končana s končnim rezultatom Iheanacho v drugem polčasu

Šest minut po odmoru je Tielemans za Lisice naredil impresiven rezultat.

Prenosi med Belgijcem in Iheanachom so izkoristili prvega, da je sprožil nizki udarec 18 metrov stran, ki je gladko odletel v spodnji kot izven dosega Hendersona.

Youri Tielemans je po odmoru dosegel drugi gol za Lisice (Vir: Sky Sports)

Vardy bi lahko dosegel 3-1, v katerem je Iheanacho to omogočil. Uspelo mu je podati Maguireja, a je njegov strel oddaljil vratnico.

Izenačena kravata je dala Solskjaerjevi ekipi boj za razmišljanje. Po poskusu Vardyja je šef Uniteda končno naredil spremembo, ki je uvedla menjave Bruno Fernandes , Luke Shaw , Edinson cavani , in Scott McTominay .

Odločitev in čas pa nista pomagala in Rdečim hudičem ni uspelo dati vzvoda, ki so ga nujno potrebovali.

Unitedova igra je bila razočaranje. Njihov nastop je primanjkoval energije, zagnanosti in poln napak.

Tudi kapitan Maguire je imel težave s tem, da je sledil Iheanachu in Vardyju.

In tudi njegova tvegana podaja Fredu ni pomagala.

Po 78. minutah je bil dosežen končni gol. Iheanacho je streljal z dostavo Marca Al Albrightona.

V tej igri se je Leicester naprej igral z instinktom in zagonom, naravno zadel in vzpostavil povezave.

Tielemans pa je s svojim strelom dal eleganten nastop. Svojo igro je zgradil lepo izogibanje Nemanja Matić in Fred.

Ole Gunnar Solskjaer povedal BBC Sport :

Nocoj nismo imeli iskre - je pa razumljivo. Ta ekipa je bila v zadnjih treh ali štirih mesecih fantastična. Igrali smo vsake tri dni in bili v odličnem teku. Pravkar nas je dohitel - vse igre in potovanja ...

Liga Europa in Premier League se moramo osredotočiti - ja, radi bi šli na Wembley, zdaj pa je poudarek na igrah, ki jih imamo.

V ligi smo v dobrem položaju in želimo se še naprej izboljševati. Seveda je Leicester takoj za nami, tako da ne bo lahko, vendar želimo nadaljevati in priti čim dlje tudi v Evropo.

Brendan Rodgers govoril BBC Sport :

Očitno sem navdušen. To je bil odličen moštveni nastop. Vsak vidik igre je bil popoln. Pokazali smo pogum, da smo igrali nogomet proti eni največjih evropskih ekip.

Tako sem vesel igralcev. Mislil sem, da smo si to popolnoma zaslužili ...

[Polfinale] je še daleč. Igralcem sem rekel, da gre za tri tekme iz zgodovine. Zdaj sta dva.