Evropokal

Anglija se v srednjem finalu po zmagi sreča z Italijo

Kateri Film Si Ogledati?

Wembley: Anglija se je v finale Euro 2020 uvrstila po zmagi z rezultatom 2: 0 nad Dansko 7. julija

Za angleško reprezentanco je bila dolga in naporna pot.

Nekaj, kar zveni kot pravljica o Homerjevi Odiseji. Toda za Tri leve je bilo več kot pet desetletij čakanja.

Zadnji mednarodni turnir, ki so ga osvojili, je bil finale svetovnega pokala leta 1966 proti Nemčiji.

Za ekipo je bila vsekakor dolga pot.

Anglija in njeni ljudje zdaj zelo pričakujejo zadnjo tekmo 11. julija.

Srečata se s težkokategorno Italijo.

Seveda za šefa Anglije Gareth Southgate in njegovi igralci, to je bil trenutek zmagoslavja, s katerim že od nekdaj dosledno delajo.

Dosegli so podvig, ki ga doslej še ni dosegla nobena angleška stran.

Prišli so do finala evropskega prvenstva.

Anglija proti Danski: drugi polfinale Euro 2020 | Novice Euro2020 | Al Jazeera

Po 55 letih čakanja lahko angleška ekipa zdaj sanja o možnosti, da bi osvojila pokal evropskega prvenstva (Vir: Al Jazeera)

Cilji za obe ekipi

Vibra na Wembleyju je bila električna. Z več kot 60.000 navzočimi navijači je bilo vzdušje, ki ga stadion že dolgo ni čutil.

v kateri ekipi igra sin Howie Long

Igra danske reprezentance ni bila nič manj zastrašujoča in Anglija se je pomerila z danskim Dynamiteom.

Pred začetkom tekme, Harry Kane , kapetan treh levov, nadarjeni danski kapetan, Simon Kjaer , z dresom, ki je vtisnil Erikenovo ime in št. 10.

Pomembna in spoštljiva gesta angleške ekipe.

Za obe moštvi se je v prvem polčasu pojavilo več priložnosti, da bi dosegli prvi uvodni gol, vendar je bil danski Mikkel Damsgaard ki je končno uspel. In kakšen cilj!

Bil je sijajen prosti strel z natančnostjo in močjo in vratar Anglije Jordan Pickford ni imel možnosti.

Potem je čez nekaj časa prišla na vrsto Anglija. Raheem Sterling rezultat izenačil, potem ko je Kane uvodoma odprl Sako.

Za danskega vratarja ni bilo časa Kasper Schmeichel in Sterling je izkoristil pristop.

Kane's Score vodi Anglijo

Napetost se je nabrala po prvem polčasu. Z enakovrednim rezultatom 1 - 1 so bili gledalci prilepljeni na igro.

Kar se bo igralo v naslednjih 45 minutah, je bilo živčno in za obe ekipi je bil pritisk.

Za Anglijo je bilo izredno pomembno, da so se držali stališča.

Potem ko so leta 2018 v Moskvi izgubili polfinale svetovnega pokala, so bili popolnoma strti.

Prav tako jim ni uspelo na svetovnem prvenstvu Italia 90 in Euro 96.

Toda na včerajšnji tekmi so bili na vrsti. Igrali so dobro, ko so izpolnili kvalifikacije finalista-kandidata za Euro 2020.

Psihično so bili usmerjeni in pokazali svojo moč in odpornost, saj so še naprej potiskali dansko obrambo.

A ko je ura tekla, je rezultat ostal enak in tekma je nadaljevala s 30 minutami dodatka.

Nato je prišel trenutek priložnosti. Po preverjanju VAR je bila Sterlingu izrečena kazen, ker Joakim Maehle lotil vezista Man Cityja.

Potem je Kane kar najbolje izkoristil in na odbito žogo zabil za Anglijo, kar je Schmeichela zgrozilo.

Kane Jubilant, ko doseže zmagovalni gol za Anglijo v polfinalu Euro 2020 proti Danski (Vir: twitter.com/HKane)

Angleška ekipa ustvarja zgodovino

Brez dvoma so Trije levi včerajšnjo tekmo naredili nepozabno: zase in za Anglijo.

Prehod skozi še en neuspeh bi bil za njih in njihove oboževalce velika razočaranja.

Kane je igral energično in ostro, njegov rezultat pa je bil ključen za vstop njegove ekipe v polfinale evra 2020.

Skupaj z drugimi igralci ekipe bo moral biti na vrhu svoje igre, če želi italijansko moštvo pripraviti na igro.

Italijani Giorgio Chiellini in Leonardo Bonucci sta dva mogočna igralca centralne obrambe, s katerimi se bo morala pomeriti angleška ekipa.

Sterling in Harry Maguire so ključnega pomena za igro v nedeljo. In oba sta pripravljena na evrofinale.

Govoril je angleški menedžer Gareth Southgate ITV Šport : Tako sem ponosen na igralce. To je neverjetna priložnost, da sem del nje. Navijači so bili neverjetni vso noč in vedeli smo, da ne bo naravnost ... igralcem smo rekli, da bomo v določenem trenutku morali pokazati nekaj odpornosti in se vrniti iz nekaterih neuspehov. To smo storili nocoj.

Ko ste čakali, dokler moramo prebiti polfinale, so igralci - glede na omejene mednarodne izkušnje nekaterih - opravili neverjetno delo….

Danska premagana, a še vedno visoka

Danci so bili čustveni, ker so izgubili proti angleški ekipi.

Vedeli pa so, da so v nepozabnem četrtfinalu evra 2020 kot kakovostni igralci postavili zelo močno stališče.

Zaslužni so bili za ovacije, ki so jih prejeli po tekmi.

Anglija se je pomerila z danskim dinamitom, saj je slednji prevzel žogo.

Po Christian Eriksen Srčni zastoj med tekmo s Finsko je bil zanje globoko žalosten.

Toda danski šef DenKapser Hjulmand je s svojo ekipo kljub izzivom izkazal izjemno dobro.

Pokazali so svetovno nogometno moč karakterja in skupinske enotnosti ter duha.