Evropokal

Španija v četrtfinale v podaljšku premagala Hrvaško

Kateri Film Si Ogledati?

Španija se je dramatično uvrstila v četrtfinale evra 2020, ko je po tekmi z osmimi goli trilerja v podaljšku premagala Hrvaško.

za katero ekipo je igral mike golic

Luis Enrique se je ob zamenjavi Hrvaške zgrozil Mislav Oršič in Mario Pašalić dvakrat zadel v zadnjih petih minutah, se vrnil s 3: 1 navzdol in silil podaljšek. Kljub temu se je Španija zbrala, saj je dodatnih 30 minut ustvarilo dodatno dramo.

Napadalec Alvaro Morata , ki je pred tekmo razkril, da je bila njegova družina med turnirjem ogrožena zaradi njegovih nastopov. Utihnil je svoje kritike, ko je v Kopenhagnu dosegel četrti zadetek Španije v podaljšku.

Točkovanje golov se tam še ni končalo Mikel Oyarzabal tri minute pozneje dodal še peti gol za obračun s Hrvaško. Ki se je trdo boril na zadnjih 16 tekmah.

Za nazaj, 20 minut v igri vratarja, Unai simon ni uspel obvladati Pedrijeve podaje za 49 jardov, s čimer je pripeljal Hrvaško v vodstvo.

Ta nenavadni cilj je sprožil odziv Španije. S Pablo Sarabia točkovanje izenačevalca, César Azpilicueta točkovanje drugega in Ferran torres 3-1.

Španija je izgledala sproščeno in udobno, Hrvaška pa je začela sodelovati z nadomestnimi igralci, ki so igrali pozno, da bi izsilili podaljške.

Vznemirljivi trenutki so se nadaljevali, ko je Simon svojo prejšnjo napako popravil z junaškim slogom, ko je zanikal Andreja Kramariča, preden se je Morata preselil na drugo stran, da bi spredaj postavil Španijo.

To je bila doslej najbolj razburljiva tekma na turnirju. In trikratni prvaki Španija se bodo pomerili s Švico, potem ko so v četrtfinalu v novi dobri tekmi premagali Francijo.

Morata in Simon upodabljata španski lik.

Španija je postala prva ekipa v zgodovini evropskega prvenstva, ki je dosegla pet ali več golov zapored. Toda Morata je bila najpomembnejša.

Napadalec je na tekmi pred tekmo zamudil veliko lepih priložnosti. In zdi se, da ne bi nikoli več bila njegova noč. Ko mu ni uspelo zgodaj prikimati v predložku Ferrana Torresa.

Po dveh minutah se je zdelo, da je ta izguba stala več, saj je Hrvaška povedla. Toda Morata, španski igralci, so se zbrali, da bi slavili, potem ko je bilo njegovo mesto v četrtfinalu popolnoma zaprto zaradi njegovega zadetka.

Morata in Simon upodabljata španski lik (Vir: Al Jazeera)

Ta prikaz značaja je okrepil špansko verodostojnost globokega prodora na turnir, da se je vrnil k svojim ciljem in se zbral, ko je Hrvaška izsilila podaljške.

Stalni prizori so mešanica navdušenja in sprostitve. In zdaj se bodo pripravili na četrtfinalno tekmo s Švico. Ki je med izstreljevanjem enajstmetrovk v Bukarešti izločil svetovnega prvaka Francijo.

Nikogar ni bolj razbremenilo tudi vratar Simon. Po svoji veliki napaki je sčasoma potegnil znatne prihranke.

Hrvaška se je uklonila, a ne brez boja.

Hrvaški finalisti svetovnega pokala so drugi evro zapored izgubili tekmo na zadnji etapi 16-ih. Potem ko so jih leta 2016 premagali morebitni zmagovalci Portugalska, a brez boja niso šli.

Španija med tekmo ni bila malodušna, a Hrvaška je ustvarila veliko jasnih priložnosti. In če bi šlo za več klinik, bi bila druga zgodba.

Nikola Vlašič je še enega strmoglavil v mrežo, Kramarič pa je bil v ofsajdu, ko je zamahnil nazaj, preden je Španija slavila s 3: 1.

Hrvaška se je uklonila, a ne brez boja (Vir: Give Me Sport)

Ko pa je Španija izgledala sproščeno, se je Hrvaška okrepila in noče zapustiti tekmovanja, ne da bi vplivala.

Nadomestniki so izsilili podaljške, Hrvaška pa bi lahko nadaljevala, ko je Oršič nevarno streljal v prečko nekaj minut preden je Simon zanikal Kramariča.

Ta izguba je bila draga in Španija je skoraj dobila palce, ko je curler Danija Olma v umirajočih trenutkih zadel steber na levi.

Hrvaška je bila polno razočarana, ker se ni vrnila. Toda svoj pečat je pustil na turnirju, ko je igral svojo vlogo v spektakularni igri.