Nogomet

Zmagovalni rezultat 2: 0 Man Cityja nad Borussio Mönchengladbach zavaruje državljane zbranih 4: 0

16. marec, Budapešta: De Bruyne in Gundoganovi super rezultati uvrščajo Man City v četrtfinale lige prvakov z gladko zmago nad GlaDbachom, medtem ko tekmujejo v upanju za četverico

Obe ekipi sta bili na začetku pripravljeni. 10 minut igre in Joaoa Cancela žogo podaja Phil Foden uspelo; vendar je strel slednjega odvrnil vratar Gladbacha Yann Sommer .

Na drugi strani, Breel Embolus je izkoristil svojo priložnost iz bližine, vendar se je njegov strel odbil od noge John Stones in vratar Man Cityja Ederson uspelo pravočasno blokirati žogo.

Po tem je bila za državljane gladka vožnja. Njihova igra kakovosti se je začela kazati in oni so vodili pot.

Manchester City

Kevin De Bruyne se veseli ekipe, potem ko je zadel za Man City (Vir: Sky Sports)

V 12. minuti, preden se pomaknete med dvema branilcema, Mahrez je zagotovil svojo podajo do Kevin De Bruyne ki je bil postavljen na vrh območja. Bil je trenutek Belgijca in njegov močan strel z levo nogo je šel naravnost na spodnjo stran prečke v mrežo.

To je bil 100. cilj Cityja v vseh tekmovanjih sezone. 101. je dosegel IIkay Gundogan .

Po prejemu podaje Fodena, ki se je z buldožerjem prebil skozi obrambo Gladbacha, je Nemec divjo nadaljeval in dosegel svoj 15. zadetek v sezoni.

Ilkay Gunodgan

Gundogan je prišel do priložnosti in v 18 minutah dosegel 2. gol za Man City (Vir: BBC Sport)

Embolo je drugič poskusil Gladback; vendar je bilo ubranljeno. Da ga ni odvrnilo, je De Bruyne znova poskusil s spektakularnim prostim strelom, a ga je Sommer nagnil čez prečko.

Kljub poškodbi nekaj mesecev nazaj se Bruyne vrača za svojo ekipo in ni presenetljivo, da je bil tisti dan nagrajen z moštvom tekme.

Če bo Man City v finalu, bo nesporno potreben. Mimogrede je eden najbolj napadalcev v svetovnem nogometu.

Man City v drugem polčasu sije, a brez ciljev

V začetku druge polovice je City ohranil svojo držo. Priložnosti so se pojavile za Mahreza, vendar njegovi poskusi niso uspeli, kljub temu, da je Man City želel tretjino.

Čeprav mu je žoga z podaje Gundogana zdrsnila v noge, je njegov strel na široko prišel tudi z odprtima obema stranema.

Sommer je otežil tudi Alžirec.

Prvi napor slednjega je vratar Gladbacha iztiril. Kljub Bernardo silva reševanje priložnosti z izbiro Mahreza znova je podajo odklonil Lainer .

Drugič, po Fodenovem prerezu, je pristal pri Mahrezu, je Alžirec poskusil znova, vendar ga je Sommer prejel naravnost.

Frustrirani Embolo kljub temu, da je dobil odprtje za Gladbach (Vir: Sky Sports)

Z Gladbachove strani so si v zadnjem obdobju prizadevali, vendar premalo učinkovito. Hannes Wolf, Tožba Alassane , Ibrahima Traore, delali skupaj, toda skupinsko delo ni uspelo.

Marco Rose povedal Sky Sports : Bilo je veliko samozavesti, vendar moramo prepoznati premočnega nasprotnika za nas.

Ekipa je poskušala narediti, kar je lahko. Imeli smo strele, a če Cityju dovolite strel, potem ne boste prišli daleč. Moramo tvegati, če jih dobimo.

Sem smo prišli z dobrim občutkom, potem pa smo se soočili s to kakovostjo. Fantje so razočarani in zdi se, da trenutno ne bo nobenega pozitivnega, a pozitivne stvari lahko vzamemo za naslednje tedne.

Najpomembnejše zame, čeprav je bil Man City veliko boljši, je bil način, kako so se fantje trudili v igri in vstajali. Proti tej ekipi je težko.

Je Quadruple in Sight for Man City?

Zmaga v Budimpešti za Man City pomeni, da bodo, če bodo še naprej nastopali, prva angleška ekipa, ki je osvojila štiri pokale: Premier League, League Champions, FA Cup in League Cup.

Vendar je šef Pep Guardiola previden glede poteka tekem. Ne glede na to, kako močna je ekipa, je to že druga zgodba.

Pep Guardiola povedal BT Sport : Včasih je potem videti zelo enostavno. Bila je dobra predstava, pod nadzorom 90 minut in sem prispeli sem z dobrim rezultatom [iz prve tekme], vendar je to tekmovanje zapleteno.

Tako resni smo in po dveh veličastnih zadetkih je bilo lažje, a način igranja je bil res dober. Vsi na svojih položajih smo žogo hitro premaknili ... in veliko je dobrih igralcev dobre kakovosti, ki žoge ne izgubijo. To je tisto, kar potrebujemo ... Vsi smo bili tako predani in [smo] veseli, da smo v naslednji fazi.

A upajmo, da bo ekipa lahko ohranila to razpoloženje, lahko bomo tekmovali in še posebej odigrali dobro igro. Verjamem, da si, ko greš skozi, to zaslužiš in moraš igrati dobre igre, zato prispemo tja in poskušamo igrati dovolj dobro. Bomo videli, kaj se bo zgodilo.