Evropokal

Švica je enajstmetrovko premagala svetovnega prvaka Francijo

Kylian Mbappe je zgrešil ključni udarec, ko je Švica na enajstmetrovkah finala evra 2020 po klasični tekmi evropskega prvenstva premagala Francijo na enajstmetrovkah.

Švicarji so bili v 90. minuti oddaljeni le nekaj sekund, vendar so se po napredovanju na pomembnejši turnirski tekmi od leta 1938 pomerili s Španijo.

Haris Seferovič potisnili Švico naprej in dobili so enajstmetrovko, ki bi prej lahko šla z 2: 0 Karim Benzema dosegel dva zadetka in Paul pogba postavil France 3-1 z odpiračem.

Seferovič je dosegel drugi gol na švicarski tekmi in njegovo nadomestno Mario Gavranovič udaril v zadnji minuti, da bi podaljšal tekmo.

Mbappe je v podaljšku zamudil nekaj priložnosti za svetovnega prvaka in Olivier Giroud je v zadnjem trenutku shranil glavo.

Napadalec Pariza St-Germaina Mbappe je bil edini igralec, ki po strelu Yanna Sommerja ni uspel zadeti.

Švica bo naslednjič igrala s Španijo, ki je prav tako v petek v četrtfinalu v Sankt Peterburgu po podaljšku proti Hrvaški dosegla 5-3.

Poleg tega je to doslej največji šok evra 2020 s svetovnimi prvaki. Na turnirju naj bi zmagala Francija.

Najboljša ura za Švico?

Švica je bila zadnjič v četrtfinalu velikega turnirja svetovno prvenstvo leta 1954, ki ga je gostila. Že od svetovnega pokala 1938 niso napredovali skozi nokaut.

ki je mati dvojčkov Steve Harvey

Vse bi lahko bilo tako drugače, saj so se v skupinskem delu soočili z izločitvijo, potem ko so na uvodnih dveh tekmah dosegli eno točko.

Direktor Vladimir Petkovič je švicarskemu časopisu napisal odprto pismo, v katerem se je opravičil navijačem. In jih prosil, naj podprejo moštvo, ko bodo igrali proti Turčiji. V tej tekmi so zmagali in se uvrstili med 16 najboljših kot ena najboljših ekip na tretjem mestu.

Najboljša ura Švice (Vir: Guinea News)

Poleg tega si je Petkovićeva v polni meri zaslužila prednost ob polčasu na tekmi s Francijo. In vse po zaslugi udarca Seferoviča z glavo s podaje Zuberja, njegove četrte podaje na Euro 2020. Takrat je Švica prvič prevzela vodstvo v tekmovalni tekmi proti Franciji.

Izgubili so lepo priložnost za 2: 0, ko je Benjamin Pavard nokautiral Zuberja, VAR pa dosodil enajstmetrovko. Toda šibki udarec Ricarda Rodrigueza je dobro ubranil Hugo Lloris.

Po štirih minutah in treh sekundah so dvojno sledili Benzemi in povsod pogledali, ko je Pogba zadel.

Toda kot je Hrvaška proti Španiji včeraj. Švica je v zadnjih 10 minutah dosegla dve točki za izsiljevanje podaljška.

Seferovič je dosegel svoj tretji gol na turnirju, Gavranović pa je v 90. minuti zadržal lepo podajo Granita Xhake.

V podaljšku so imeli malo priložnosti za zadetek. A v streljanju so spustili vseh pet enajstmetrovk za napredovanje v petkov četrtfinale v Rusiji.

Francija priložnosti za vrnitev ni izkoristila.

Francija je bila travmatizirana v prvem polčasu, ko je Didier Deschamps poskusil obrambo treh moških, sistema, ki ga zaradi poškodb dveh levih branilcev ni nikoli uporabil.

To polovico prvega polčasa je zapustil, saj je Les Bleus zaostal z 1: 0 in mnogi so mu grozili napredovanje.

Videti je bilo, da je 243 sekunde v drugem polčasu njihova izpustna karta. Takrat je Lloris z globo prihranil z 1: 0, Benzema pa jih je popeljal z 2: 1.

Francija priložnosti za vrnitev ni izkoristila (Vir: Bharat Times)

Benzemov prvi je bil presenetljiv, saj je z zamahom zadnje strani nadzoroval podajo Mbappeja, preden je žogo prečkal mimo Sommerja.

Nato se je odpravil nazaj s križa Antoinea Griezmanna, ki je bil odklonjen. Na koncu je Pogba dosegel enega od zadetkov na turnirju, ko je z 30 metrov prejel zgornji kot.

Takrat so bili videti povsem udobno, a so ga po vrnitvi Švicarjev polnili v steklenice. Kingsley Coman jih je z zadnjim strelom v 90. minuti skoraj premagal, a zadel prečko.

Nato so prišle še enajstmetrovke in Mbappe, eden od zvezdnikov, ki je zmagal v francoskem svetovnem pokalu. Evro 2020 je končal brez zadetka in enajstmetrovke, ki jih je izločila. Nikoli še niso bili na Euroju in zdaj so edino, kamor se lahko vrnejo domov.