Rekord Steph NBA in močan zaključek Warriorsja daje zmago nad Bucksi, vrnitev Joela Embida pa 76er zmago nad CelticsEmbid

Kateri Film Si Ogledati?

Rekord NBA Stephena Curryja in močno streljanje skupaj z močnim zaključkom Warriorsja ta torek zmagata nad Bucksi.

GSW je svoj niz treh izgub poražen končal z zmago 122: 121 proti Bucksu v Chase Center.

Warriors so tekmo začeli z nekaj močnimi zadetki, pri čemer so od prvih šestih strelov izvedli pet, medtem ko so vodili z 18-5.

Vseh pet starterjev Warriorsa je doseglo prednost, vendar je Milwaukee na koncu odgovoril z 10 zaporednimi točkami.

Bucks brez vladajočega MVP-ja NBA Giannis Antetokounmpo je zaostal za bojevniki, ne da bi jim pustil večje razlike v rezultatih v prvi četrtini.

V tretji četrtini so celo povedli, v četrti četrtini so ustvarili deset točk prednosti pred Warriorsi.

Kmalu so Warriorsi v četrti četrtini naredili niz z 14: 1 in premagali 10 točk zaostanka.

Za vrnitev z 12 v drugem polčasu proti odlični ekipi je to kvalificirano kot hudič, je dejal glavni trener Warriorsa Steve Kerr. Res sem ponosen na fante, res so se borili.

Warriors so zmanjšali svoj 12 točk zaostanka in se vrnili proti Bucksom.

Bucksi niso mogli ustaviti Steph Curry.

Stephen Curry je sicer raje začel počasi, a na koncu pospešil tempo in v drugem polčasu dosegel 30 od 41 točk.

Kljub temu da se po poškodbi kosti repa ni popolnoma opomogel, je v tretji četrtini padel za 19 točk in končal z rezultatom 41 točk.

Curry je v igro vstopil z najboljšimi 196 v ligi do konca 3-ih doslej in dosegel 5 trojk ter prekrižal več kot 200 trojk.

Steph izbije z 41 točkami za zmago nad Bucksi

Steph izbruhne z 41 točkami za zmago nad Bucksi (vir: twitter.com )

Mislil sem, da je preprosto fenomenalen, je dejal trener Warriorsov Steve Kerr. Mislim, Jrue Holiday je ena najboljših obrambnih straž v ligi.

In mislil sem, da se je Jrue vso noč odlično odrezal nad Stephom, samo da ga je pritiskal in uporabil njegovo moč in telesnost.

In Steph še vedno gre tja in dobi 41. Precej impresivna igra. Neverjetno.

Posledično je dosegel rekord v ligi NBA in postal edini igralec, ki je v osmih sezonah dosegel več kot 200 trojk.

V četrti četrtini se je prav tako znašla Kelly Oubre mlajša. Še 7,7 sekunde v igri je izvedel par prostih metov.

Nato so Warriorsi prešli v obrambni način, da Bucksu niso pustili zadetka, in uspešno izbrali prvo zmago v štirih tekmah.

Oubre je v zadnjem obdobju dosegel 10 od svojih 19 točk, vključno s 6 skoki in podajo.

Podobno je Kent Bazemore naredil vse štiri poskuse za 3 točke in končal z 18 točkami.

James Wiseman je do konca prvega polčasa naredil dvojni dvojček, končal s 13 točkami in 10 skoki, vključno z 2 podajama.

Medtem je Jrue Holiday vodil semafor Bucksov, saj je znižal 29 točk, 3 skoke, 5 podaj.

In Khris Middleton dosegel 28 točk, 2 skoka in 7 podaj. Bobby Portis je znižal 13 točk in 13 skokov dvojno-dvojno.

Warriors bo zdaj gostil Wizards, Bucks pa se bo v petek pomeril z Dallas Mavericksom.

kako visok je allison williams espn

Vrnitev Joela Embida vodi 76ers.

Z vrnitvijo Joela Embida je v torek zvečer v Bostonu v Celju v Bostonu zmagala Philadelphia 76ers nad Celticsi s 106: 96.

Doc Rivers je dejal, da je njegov zvezdnik velik mož Joel embiid imel nekaj besed zanj. Vrnil sem se, je Embiid dejal trenerju 76ersa. Opazil sem, je odvrnil Rivers.

Po izpuščenih 10 tekmah z modrico kosti se je v soboto vrnil po zmago ekipe nad Minnesoto Timberwolves.

Toda v nedeljo je sedel, ko je 76er izgubil proti Memphisu Grizzliesu in se vrnil in dosegel impresivno 15 točk v prvem polčasu proti Celticsu.

Pravzaprav, Joel embiid padel 35 točk za 76ers, kar jih je pripeljalo do izenačenja z Brooklyn Nets za prvo mesto Vzhodne konference.

Nisem še povsem tam, a nocoj je velik korak, je dejal Embiid.

Izkoristi vsak nalet, je trener Celticsa Brad Stevens dejal o uspehu Embiida, ki je prišel na vrsto.

Sixersi so zdaj od zadnjih osmih srečanj s Celticsi zmagali na sedmih.

Obe ekipi sta bili ena na drugo v začetku tekme, 76ers pa so 1. četrtino končali le s točko razlike.

Toda sčasoma so 76ers nadaljevali z 22-3 in podaljšali prednost na dvomestno številko nad Celticsi. Philadelphia je v drugem polčasu vodila z 21.

Vendar se Boston ni mogel vrniti v igro in končno izgubil s 76ers 106-96.

Joel embiid vodil naboj za Sixers, ki je dosegel 35 točk, vključno s 6 skoki, in asistenco. Podobno je Danny Green dodal 17 točk.

Joel Embid je vodil naboj za zmago proti Celticom.

Joel Embid je vodil naboj za zmago proti Celticsu. (vir: bleacherreport.com )

Ben Simmons je prav tako dosegel 12 točk, Tobias Harris in Furkan Korkmaz sta padla za 10 točk.

Jayson Tatum vodil pot do Bostona z 20 točkami in streljal le 7 od 17 s tal in 3 od 10 z velike razdalje.

Jaylen Brown je padel za 17 točk, prav tako Kemba Walker in Marcus Smart za 14 točk.

Boston je pogrešal Evana Fournierja, saj jim ni uspelo doseči tretje zaporedne zmage.

Pravzaprav bo Evan do konca tedna odsoten zaradi zdravstvenih in varnostnih protokolov.

Z zmago se 76er uvršča na prvo mesto z Netsi s 36-16, v soboto pa se bo pomeril z New Orleans Pelicansom.

Medtem ko bodo Celtics v četrtek igrali proti New York Knicksom.