Posebna igra za Sonce in Chrisa Paula

Kateri Film Si Ogledati?

LA Clippers in Phoenix Suns sta se pomerila za 6. tekmo finala zahodne konference.

Po rezanju vodstva iz serije 3-1 na 3-2 so Clippersi nameravali serijo izenačiti na 3-3 proti Sunsom. So pa Sonci imeli druge načrte.

Ko so na sporedu finali NBA, so Sunsi v igri proti Clippersom dosegli nastop na ravni A.

Konec koncev so Sunsi s 130: 103 premagali Clippers in se v sredo uvrstili v svoj prvi finale v skoraj treh desetletjih.

Z zmago Sunsi postanejo prvaki zahodne konference in vse to je mogoče zaradi enega igralca Chrisa Paula.

Tekma v sredo ni bila posebna le za Suns, ampak tudi za Chrisa Paula.

Ko so se mu sanje o vstopu v finale lige NBA uresničile po 16 letih. Chris Paul je bil v igri ravno zunaj tega sveta in je Sunce popeljal do zmage.

Sunsi so začeli močno, prevzeli zgodnjo prednost pred Clippersi in to ohranili do konca, da bi na koncu na koncu prišli do zmage.

Močan začetek s Sončkov.

Chris Paul Paul je z nami zaigral Mikal Bridges začel prvo četrtino tekme.

Patrick Beverly je odgovoril nazaj in sprožil kavelj na drugi strani.

Devin Booker je odpeljal naravnost do vedra in spustil postavitev. Paul George je odgovoril s postavitvijo.

Deandre Ayton je prišel do skoka, Beverly je podrl trojko in izenačil na 9-9.

Chris Paul je nato odgovoril nazaj s trojko nazaj.

Bilo je 17-13, v četrtini je ostalo še približno pet minut, ko je Paul George skočil.

Clippers je prevzel prvo vodstvo, vendar je Booker spustil skakalca in vodil takoj nazaj.

Ayton je spustil postavitev in Cameron Payne je pri naslednjem posestvu zapeljal naravnost do platišča, vendar je Marcus Morris starejši blokiral njegov strel v rob.

Kmalu je Payne podrl trojko in pripeljal do kroga z 9: 0.

Bratranci so prišli do vedra izza loka, Booker pa mu je odgovoril s trikotnikom.

Bookerjeva uličica do Aytona je za potapljanje podaljšala vodstvo Sunsov in Cousins ​​je na zvočniku na drugi strani podrl trico.

Četrtina se je končala s 33: 29, ko so Sunsi povedli.

Suns povečujejo prednost v drugi četrtini.

Cameron Payne je streljal s kavljem. Terence Mann je opozoril na misijo Cousinsa.

Dario Šarić je prišel z vedra izza loka, Paul pa je dodal skok na naslednji posesti.

Nato je Šarić podrl trojko, George pa je odgovoril s postavitvijo na drugi strani.

Marcus Morris je prišel do skoka, Paul pa je odgovoril s skakalcem.

Beverly je spustil postavitev in Clippers je znižal prednost v točki nekaj več kot na polovici četrtine.

Booker se je odpeljal naravnost do roba in podrl zakuhavanje. Tekma je bila izenačena na 50-50, v četrtini je ostalo še približno pet minut.

Devin Booker za zakuhavanje (vir: Twitter )

Nato je Jae Crowder podrl trojko, Booker pa je popravil napako in spustil skakajočega skakalca.

Marcus Morris je skočil s skoka, medtem ko je Crowder na drugi strani spustil trojko.

Morris je pri naslednji posesti podrl trojko. Crowder je na drugi strani dodal trojko.

Zato se je četrtina končala 66-57 s podaljškom vodstva Sunsov.

Sunsi so v tretji četrtini prevladovali nad Clippersi.

Clippers so zgodaj v tretji četrtini znižali vodstvo na šest točk.

Chris Paul je na drugi strani prišel z mostičkom, Morris pa je odgovoril s postavitvijo.

Crowder je na podajo Mikala podrl trojko. Mikal je zapeljal naravnost do platišča in spustil postavitev ter tudi potegnil prekršek.

George je izpustil skok in Booker je na drugem koncu prišel do zakuhavanja.

s katerim je poročen tom bergeron

Morris je na polovici četrtine podrl skakalca, Torrey Craig pa je odgovoril nazaj in na drugi strani spustil trojko.

Mikal je prišel do postavitve Craigove podaje.

Nato je Morris podrl trojko, Clippers pa je vodstvo znižal na 10 točk.

Nicolas Batum je dodal vedro in ustvaril trojko, Paul pa je odgovoril s trojko.

Ponovno je dodal postavitev naslednje posesti.

Četrtina se je končala z 97-83, Sunsi so povedli za 14 točk.

The Suns je končal serijo končnice Clippersov.

Cousins ​​je med padcem skakalca narisal napako, Paul pa je odgovoril s postavitvijo in skakalcem na naslednji posesti.

Dodal je vlečni skakalec in vodstvo se je podaljšalo na 20 točk.

sonca napredujejo v finale (vir: Twitter )

Nato je Morris na zvonec ure strela podrl trico.

Booker je spustil postavitev in George je odgovoril s skakalcem na drugi strani.

Paul je potegnil prekršek in podrl vedro izza loka. Ayton je na naslednji posesti dodal plovec.

Prav tako je Paul spustil trojko, Suns pa je na polovici četrtine vodstvo podaljšal na 28 točk.

George je na drugi strani podrl trojko in Terence Mann je na podaji Reggieja Jacksona spustil zakuhavanje.

Paul je odgovoril nazaj in podrl trojko, v četrtini pa sta ostali približno dve minuti.

Tekma se je končala med 130 in 103, Sunsi so prevladali nad Clippersi in si priborili zmago za vstop v finale lige NBA.

Posebna zmaga za Suns in Chrisa Paula.

Potrpljenje je tisto, kar določa tako Sonca kot Chrisa Paula. Ker sta oba dolgo čakala na te sanje, torej na vstop v finale lige NBA.

Skoraj tri desetletja (natančneje 28 let) so trajala, da so Sonci prišli v finale zahodne konference in se uvrstili v finale lige NBA.

Medtem ko je 16 let (to je 16 sezon) zvezda soncev Chris Paul igral v finalu lige NBA.

Želim si ga, ne samo zase, ampak za vse v tej slačilnici, je po tekmi dejal Chris Paul.

Brez dvoma je Paul eden najboljših v poslu in je svoj najboljši nastop pokazal v 6. igri končnega finala konference.

Vodil je Suns, dosegel je 41 točk igre skupaj s 4 skoki in 8 podajami pri neverjetnih strelih 16 od 24 (66,7%) z 0 izgubljenimi žogami.

Poleg tega je zdaj četrti igralec, ki ima na tekmi končnega finala 40 točk plus brez izgubljenega prometa, odkar so postale uradne (1977-78).

Zato se zdaj pridruži Michael Jordan, Shaq in Hakeem s tem stat.

Poleg Paula so mu do te zmage pomagali tudi drugi igralci.

Devin Booker je prispeval 22 točk, 7 skokov in 4 podaje.

Medtem ko je Jae Crowder končal z 19 točkami in 5 skoki.

Prav tako je Deandre Ayton dosegel 16 točk in dvakrat-dvojno ujel 17 skokov.

Svet NBA se odziva na prvi Pavlov finale NBA.

Sijajni nastop Chrisa Paula in vstop v finale lige NBA je prvič ustvaril glas okoli NBA.

S prijatelji in svetom lige NBA mu čestitajo.

Trener sončkovMonty Williams je rekel Chrisu Pauluuvrstitev v finale,Želi biti del zmage. Vztrajal je skozi veliko. Poškodbe, srčni utrip, ko je bil blizu, kot je bil v Houstonu, se poškodoval in ni imel možnosti tekmovati za naslov, vem, da ga je to opeklo.

Potreboval je 16 let, je dejal Jae Crowder. To vam pove, kako težko je priti do tega trenutka.

Je eden najboljših točkovnih stražarjev, ki so kdaj igrali igro, in to je dejstvo, je dejal Devin Booker. In to vsi vedo.

Zdaj se bodo Sunsi za finale lige NBA pomerili z zmagovalcem finala vzhodne konference med Milwaukee Bucksom in Atlanta Hawksom.