Šok v drugi nogi: Chelsea in Paris skozi polfinale

Kateri Film Si Ogledati?

2. del lige prvakov je v tej sezoni prinesel še več drame in šoka.

Chelsea in Paris St.Germain se pomikata naprej proti polfinalu lige prvakov.

Drama v Sevilli

Chelsea po zmagi z 2: 0 nad njihovimi portugalskimi nasprotniki se udobno podali v 2. del pristanišče v 1. etapi.

Modri ​​so postavili svojo najmočnejšo zasedbo. Thiago silva vrnil v začetno postavitev kot tudi To je Kante . Menedžer pa ni bil prepričan, ali bo Ngolo igral vseh 90 minut igre.

Igra se je začela tako, da je Porto dominiral takoj. Chelsea pod Tuchel se je obrambno izboljšalo, kar so pokazali v tej igri.

Prva priložnost je prišla za gostujočo stran (Porto) po Edouard Mendy pomotoma poslal žogo Jezus Corona , ki se je odločil streljati žogo.

Vendar je Jorginho prišel na pomoč Chelseaju z blokado, ki je žogo poslal iz zemlje.

Ta tekma je imela več prekrškov kot katera koli druga tekma v tej sezoni. V skupno odigranih 95 minutah sta imeli obe ekipi skupaj 28 prekrškov.

Chelsea je prevladoval v posesti, vendar v prvih 45 minutah igre ni mogel izvesti niti enega strela v vrata.

Ngolo Kante je natančno igral, zakaj je najboljši CDM na svetu in je v tej ekipi Chelseaja nenadomestljiv.

Chelsea je tekmo že vodil prek skupnih zadetkov, zato je bilo vse, kar so potrebovali, ubraniti svojo prednost in napasti na kontre.

Trdno obrambno partnerstvo Porta med Pepejem in Mbembo se je za napadalce modrih izkazalo za malce težko.

Christian Pulisic postal edini igralec, ki je bil na tej tekmi največkrat fauliran.

Porto je v drugem polčasu pripeljal več napadalcev, vendar ni mogel prenesti obrambe modrih Azpilicueta , Silva , in Rudiger .

Trio se je izkazal za ključnega pomena za zaščito vodstva Chelseaja.

Porto pa se je zadnji tekmi nasmejal. Mehdi Taremi je v 93. minuti igre zadel noro volej.

Ta zadetek je Porto vodil na tekmi, vendar premalo premagal Chelsea.

S tem Chelsea prvič po letu 2014 z rezultatom 2: 1 napreduje proti polfinalu lige prvakov.

Bayern zmaga, Pariz pa gre skozi

Gostil je Pariz St.Germain Bayern München v Parc De Princes za 2. del četrtfinala Lige prvakov.

Gostitelji so medtem postavili enako postavitev kot prva tekma Bayern München je bil prisiljen v spremembe zaradi nenehnih poškodb.

Leon Goretzka , Niklas Sule , Serge Gnabry in Robert Lewandowski zamudil za 2. del.

Igralci, ki jih Bayern pogreša, so bili najpomembnejši deli načrta igre Hansija Flicka.

Obe strani sta začeli igro z enakim pomenom in intenzivnostjo.

Prva priložnost za zadetek je prišla za gostitelje.

Kylian Mbappe , čeprav je bil videti v ofsajdu, je žogo prejel od Neymar proti desni strani in zadel nizek strel proti vratom. Zaradi tesnega kota ni bilo veliko možnosti.

Bayern je obvladoval PSG tako kot prva tekma. Oba bočna krila Nemcev sta se v zadnji tretjini precej dotaknila.

V 9. minuti je Leroy Sane zarezal znotraj z desne in podal tri igralce ter prekrižal žogo za Kingsley Coman . Križ je bil tako slab, da je PSG na koncu žogo izbil.

Vendar je za delček sekunde Kimmich vzel žogo in prečkal kazenski prostor, da bi našel Thomas Müller . Thomas je poskušal najti Choupo-Moting z glavo z glavo, a ga je Navas ustavil.

Takoj ko je Navas žogo ustavil, PSG nasprotoval in Mbappe zažgal mimo Pavarda in žogo poslal proti Neymarju. Njegov strel pa je ubranil Manuel Neuer.

Mauricio Pochettino se je bal, da bo Bayern bolj prevladoval in pritiskal z večjo intenzivnostjo, vendar njegov strah ni bil aktiviran.

Prva večja priložnost je padla v roke Nemcev.

Keylor Navas je ubranil prosti strel Davida Alabe, a je vratar žogo le lahko dvignil v zrak. Prvi igralec, ki se je odzval, je bil Choup-Moting .

Napadalec je mišičal Kimpembeja in iz bližine žogo poslal v mrežo.

Keylor Navas, ki je bil v prvi tekmi junak PSG-ja, je naredil eno najhujših napak.

Bayern je tekmo odigral z 1: 0 in skupno izenačil na 3: 3. To pa ni bilo dovolj za zmago.

Nemci so potrebovali vsaj še en gol, če so želeli napredovati v obrambi svojega prvenstva.

Žal, Bayern ni mogel zbrati dovolj klinike in konča na svojih strelih. Tekma se je končala z 1: 0 za Nemce.

To je pomenilo, da se je PSG odpravil v polfinale lige prvakov na podlagi pravil gostov v gosteh.

zakaj se Davidu Ortizu reče velik papi

S tem rezultatom bomo v tej sezoni zagotovo okronali novega KRALJA EVROPE.

KAJ ŠE PRI TEH EKIPAH?

Chelsea je prvič po letu 2014 napredoval v polfinale lige prvakov, zdaj pa se bo v izenačenem obračunu pomeril z Liverpoolom ali Real Madridom.

Če se bo Liverpool vrnil proti Madridu, se bosta dva najboljša angleška kluba pomerila, da bosta v Anglijo vrnila ponos in CUP.

Če pa Real Madrid res premaga Liverpool, bi se to prvič srečalo v evropskih tekmovanjih po 20+ letih.

Karkoli se bo zgodilo med Liverpoolom in Madridom, bo polfinale navijačem prineslo več navdušenja.

Kar zadeva PSG, se bodo v polfinalu pomerili z Borussio Dortmund ali Manchester Cityjem.

ManCity trenutno vodi z 2: 1 proti BVB in se veseli priložnosti, da zasluži četverico v tej sezoni.

Če bi se PSG v polfinalu soočil z Cityjem, bi bili navijači priča dvoboju med klubi Oil-Money.

Če bi se PSG pomeril z BVB, bi se Nemci maščevali Francozom zaradi njihove izgube v prejšnji sezoni.