Nogomet

Man City lovi dolgoletne sanje o zmagi v ligi prvakov

Kateri Film Si Ogledati?

Man City v finale lige prvakov vstopi po skupni zmagi PSG-ja s 4: 1 na stadionu Etihad 4. maja 2021. Ali bodo v Istanbulu osvojili želeni pokal in zaslužili treble?

Klub PL je prvič v zgodovini mesta prišel do Liga prvakov finale.

Torkova tekma proti Paris Saint-Germainu je bila odločilnega pomena in ko je zapihal zaključni žvižg, so državljani likovali.

Mahrez za City dosegel dva zadetka in postal junak večera.

Phil Foden in Kevin de Bruyne tudi odlično predstavil. Oba sta prispevala k dvema rezultatoma alžirskega nogometaša.

Vratar Ederson dal čudovito dolgo žogo, ki jo je Kevin de Bruyne izkoristil; vendar Oznake blokiral. Riyad je učinkovito izkoristil največ pri skoku in njegov prvi gol je šel mimo vratarja PSG-ja Keylor Navas .

Močna obramba Cityja se je obrestovala v drugem polčasu. Foden in Mahrez sta sodelovala, krilo pa je doseglo svoj drugi zmagoviti gol. Vodstvo Cityja je katapultiralo z 2: 0.

Slika

Citizens bodo na finalno tekmo s Chelseajem odpotovali v Instanbul, potem ko bodo v primerjavi s PSG zaslužili 4: 1 (Vir: https://twitter.com/ManCity)

Man City lovi sanje o ligi prvakov od leta 2008.

Njuna tekma s Chelseajem 29. maja bo odločila, ali jim bo uspelo živeti te sanje z osvojitvijo prestižnega pokala.

ki je igral reggie bush

Spodaj Pep Guardiola Trenerji menedžerjev so Citizens neusmiljeno delali, da so se oblikovali v ekipo, ki je združena v enotnost in vrhunsko kakovost igre.

Lastniki Abu Dabija so ga postavili v upanju, da bo Katalonac osvojil nagrado, ki se klubu tako dolgo izmika.

Pep se je doma dobro odrezal z ekipo, toda osvojitev najbolj iskanega evropskega pokala je zdaj izziv in očitna želja.

Osvojili so četrto zapored Pokal Carabao 25. aprila z rezultatom 1: 0 nad Tottenhamom. Danes zvečer bo o naslovu v premier ligi odločala tekma s Chelseajem na stadionu Etihad. Leta 2019 je bil klub PL zmagovalec pokala FA.

Tako da se navijači Man Cityja daleč nimajo kaj dosti pritoževati.

City's dosledna in odločna igra

V zadnjih petih letih je Pep usposobil ekipo za igranje proti PSG-u ali Münchnu. Pravzaprav so finalisti lanske sezone dobili več, kot so si prislužili.

Citizens so bili neusmiljeni in njihov protinapad s francosko ekipo zastrašujoč.

S sedmimi zaporednimi zmagami v tekmi za naslov prvaka so prvi klub, ki si je prislužil tak sloves v angleškem nogometu.

PSG je bil v tej sezoni finala lige prvakov nagnjen, potem ko je lani izgubil proti Bayernu iz Münchna. Vendar je bila odporna obrambna igra Cityja dejavnik, s katerim je morala močna francoska ekipa resno delati. In Kylian Mbappe Tudi odsotnost ni pomagala.

je john madden kdaj igral nogomet

Guardiola je povedal Sky Sports News : Namenjen je vsem nam in klubu. Neverjetno sem ponosen in prve misli imam pri igralcih, ki danes niso igrali. Vsi so si zaslužili igrati, vsi so prispevali in zdaj je čas, da uživate. Moramo osvojiti ligo in imamo dva ali tri tedne za pripravo na finale.

Veliko igralcev so postavili na sredino, v prvem polčasu pa smo se veliko mučili do visokega tiska in se ob polčasu zamenjali. V drugem polčasu smo žogo bolje izterjali in bili veliko boljši v igranju in skupno 4: 1 proti ekipi, ki je premagala Barcelono in Bayern iz Münchna - to nam veliko pomeni ...

koliko zasluži bill cowher

Je Treble na vidiku za mesto Man?

Pep Guardiola

Slavna kariera glavnega trenerja Pepa Guardiole se nadaljuje, saj se je njegova ekipa 29. maja pomerila s Chelseajem za naslov prvaka v ligi prvakov (Vir: https://www.sportinglife.com)

Tri tedne stran in City bo odigral svojo najbolj pričakovano tekmo s Chelseajem v tej sezoni.

Za zmago v pokalu Lige prvakov ne bo le pero v njihovi kapi, temveč bo odločilni trenutek, s katerim bo klub moral računati stran od domačih tekem.

Uveljavili se bodo kot klub velesil.

The Premier League Naslov pokala je skoraj v njihovih rokah, današnja tekma s Chelseajem pa bo dala končno sodbo.

Že imajo Pokal Carabao , zato morajo zdaj v rokah držati pokal Lige prvakov.

Bili so v tekmi za četverico, vendar so izgubili zagon, potem ko jih je Chelsea 17. aprila premagal v polfinalu pokala FA.

In zanimivo je, da so modri danes zvečer njihovi nasprotniki za tekmo Lige prvakov in PL.

Glavni trener Chelseaja, Thomas Tuchel , govoril z nogomet.london : Prvič, ko igrate proti Pepu, veste, da je prišla najtežja tekma, ker je treniral najboljše ekipe v Evropi. Pusti svoje sledi in slog igre, ki je poln poguma, prilagodljivosti in njegove ekipe so vedno zelo lačne zmage. Vse svoje ekipe spremeni v zmagovalne stroje….

Tuchel in njegova ekipa pa sta pripravljena.

Nemec City obravnava kot merilo v ligi, vendar pravi: Očitno gre za veliko vrzel. Tako kot v polfinalu moramo za 90 minut zapolniti zaostanek. Enako bomo storili v finalu in do tega finala bomo prišli polni samozavesti, ker imamo občutek, da si zaslužimo biti tam, trdo smo delali, da smo tam.