Evropokal

Italija in Belgija: Dva težka utežnika se srečata

Kateri Film Si Ogledati?

MunicH: Impresivna Italija v polfinalu Euro 2020 po zmagi nad ACE TEAM Belgija z rezultatom 2 - 1 2. julija

Bila je vznemirljiva igra z več kot 12.000 gledalci na robu svojih sedežev.

Italija in Belgija sta odigrali tekmo, ki je bila podobna tekmi v finalu.

Na turnirju Euro 2020 so bili Azzurri morda najboljše igralsko moštvo.

Dva zadetka, ki sta jih dosegla tisti dan, sta bila najkakovostnejša. Imajo 13 zaporednih zmag in odigrali 32 tekem brez poraza.

Čeprav je Belgija ocenjena kot vrhunska ekipa na svetu, je bila razočarana.

V svetovnem pokalu 2018 so prišli na tretje mesto, vendar si niso mogli zagotoviti uvrstitve v polfinale evra 2020.

Njihovo ekipo sestavljajo briljantni igralci, vendar že več kot desetletje niso mogli uspeti kot nadarjena mednarodna nogometna ekipa.

Upajmo, da si bo Belgija morda lahko povrnila slavo na 18-mesečnem svetovnem prvenstvu v Katarju 2022.

Likujoča Italija v soočenju s Španijo v polfinalu v torek na Wembleyju. (Vir: Sky Sports)

Italija si utira pot do polfinala

Italijani so bili tisti dan bolj tekoča ekipa, čeprav Belgijci niso bili nič manj močan nasprotnik.

Na začetku je bilo videti tako Romelu Lukaku je ustrahoval začetek igre.

Toda italijanske reprezentance Leonardo Bonucci pokazala drugače. Vendar pa je VAR na njegovo žalost zavrnil njegov rezultat.

Giovannija Di Lorenza dotik ni pomagal, kar je povzročilo izbrisan gol.

31. minuta v prvem polčasu, Nicolo Barella gledalce navdušil z akutno vodeno uvodno stavko po manevriranju skozi dva branilca.

Marco Verratti ga je nahranil z žogo in se po kljubu, ko je žogo potisnil v daleč kot, kljub temu potisnil skozi prožne branilce Thibaut Courtois ' prizadevanja.

Mimogrede, Courtois velja za enega izjemnih vratarjev svetovnega nogometa.

Kevin De Bruyne zdelo se, da je tudi grožnja, vendar je Gianluigi Donnarumma belgijskemu napadalcu ubranil strel.

Italijanski vratar je senzacionalno ubranil drugi strel Lukakuja, ko ga je hitro blokiral z desno roko.

Italijani so odigrali težko tekmo. Klasični in izkušeni igralci, njihova obramba je bila zelo močna.

kaj se je zgodilo z danielle trotta na dirkališču

Močno so odrinili in bili nagrajeni v 44. minuti tekme.

Lorenzo Insigne navdušil množico na Allianz Areni, potem ko je dosegel drugi gol za svojo ekipo.

Italijanski šef Roberto Mancini govoril Sky Sports :

Mislim, da v nobenem trenutku igre nismo preveč trpeli. Če želite premagati moštvo, kot je Belgija, potrebujete odličen nastop vseh in ravno to se je zgodilo danes.

Dosegli smo dva in lahko bi jih dosegli še več. Mislim, da je zmaga povsem zaslužena. Španija je naslednja, a bolj ko greš naprej, je najtežje. Nocoj pa želimo samo razmišljati o svojem nastopu in zmagi.

Kazen za Belgijo

Zdelo se je, da italijanska reprezentanca dobiva prednost.

Belgijci so menili, da tudi oni ne prihajajo po zaslugi.

Vendar je prekršek Lorenza z Jeremy Doku ustvaril priložnost za Lukakuja. Napadalec Interja iz Milana je obudil upanje Belgije.

Preden je odšel v odmor, je Lukaku dal svoji ekipi strel, da je zmagala enajstmetrovko.

V zadnjih 23 nastopih je dosegel 24 golov.

Dobil je pet priložnosti, da preizkusi svoje sposobnosti kot dobroverni napadalec. Vendar ima nogomet majhen rob in zagotovo ni bil njegov dan.

V drugem polčasu mu je žogo poslal De Bruyne in veliko je bilo pričakovanja, da bo rezultat dosežen.

Rezultat Italije na dveh bi bil sicer izenačen, a je strel Lukakuja poslal neposredno na vezista Romo Leonardo Spinazzola .

Spet je bil tako blizu s prazno mrežo pred seboj, ko je odbiti met vrgel mimo Rojen Chadli preletel nad glavo.

Belgijski šef Roberto Martinez spregovoril za Sky Sports: V resnici si lahko predstavljate občutke - žalost in razočaranje -, ker mislim, da si ti igralci ne zaslužijo izstopa s tega turnirja.

Naredili so neverjetno delo, da so bili od začetka turnirja pripravljeni na korak za korakom vsak dan. In žal smo se danes (v petek) soočili z zelo dobro platjo (Italija). Mislil sem, da sta bili v tej izločilni fazi dve zelo dobri ekipi. In žal nam marže niso šle v prid.

ki je Mike Tomlin igral nogomet

Določilni trenutek za Italijo

V drugem polčasu so Italijani imeli priložnost, da povečajo prednost. Belgija pa je imela več priložnosti.

Spinazzola, Federico Chiesa , Insigne pa se je potrudil in prišel čisto blizu.

A zmagovita zmaga je prišla do italijanske nogometne reprezentance, ko je Spinazzola ustavil strel Lukakuja.

Dan je prihranil za Azzurrije, saj so njihovi rezultati ostali v vodstvu.

Ne pozna meja, kapitan Giorgio Chiellini , ki se je vrnil po poškodbi in Bonucci se veselil kritične poteze Spinazzole.

Zmagala jim je želeno smer za vstop v polfinale. In stadionska množica je bila v blaznosti.

V torek se v Londonu pomerita s Španijo.