Denver se poda skozi Blazers in se uvrsti v polfinale

Denver Nuggets se je za tekmo 6 pomeril z moštvom Portland Trail Blazers.

Blazersi so se zdeli vezani na serijo, potem ko tega v 5. igri niso mogli, niti potem, ko so dvakrat izsilili podaljške.

Po drugi strani pa so se Nuggetsi odločili, da bodo igro zaključili z zmago.

Blazerji so tekmo začeli močno, dosegali vedro za vedrom.

A na koncu so Nuggetsi zmagali za briljantnim zadetkom Nikole Jokiča.

Skupina Nuggets je Blazerje izločila, premagala jih je s 126: 115 in s 4: 2 vodila v polfinale zahodne konference.

Nikola Jokić je strelce vodil s svojim briljantnim streljanjem, Damian Lillard pa je kljub porazu vodil strelce Blazerjev.

Blazerji začnejo močno.

Damian Lillard je imel odlično prvo četrtino, celo postavil rekord končnice. Pred tekmo je dobil nagrado soigralca leta v ligi NBA.

Prva četrtina se je začela z Nuggetsovimi, ki so za Blazersjem zaostajali s kar štirimi točkami, v četrtini je ostalo 7:10.

Nato je Michael Porter Jr na polovici četrtine spustil trojko in znižal vodstvo na dva.

In dodal še trojko za vodstvo.

Toda Blazersi so povedli nazaj in bili pred tremi točkami prednosti, preden je Porter dodal še tri točke za izenačenje tekme s 3:20.

Nuggets je za Blazersjem zaostal s štirimi točkami, v četrtini dosegel 29 točk, Blazers pa je imel v prvi četrtini 33 točk in

V drugi četrtini so Blazerji že čez minuto tekme vodili s petimi točkami prednosti.

Ko je CJ McCollum padel, se je vodstvo podaljšalo na sedem točk.

Na polovici četrtine so imeli 45-47, ko je Nikola Jokić izenačil na 47-47.

Norman Powell je prišel do povratne postavitve in Blazers je vodil s šestimi točkami prednosti s 3:37 v drugi četrtini.

Anfernee Simons je spustila trojko, ki je vodila do 18-8 voženj, Blazers pa z 8 točkami prednosti.

Lillard je prišel do trojke, v drugi četrtini je ostalo 0,4 sekunde.

V drugi četrtini so še naprej prevladovali nad Nuggetsami, v drugi četrtini pa so dodali 35 točk, medtem ko so Nuggetsi dodali 32 točk.

In še naprej vodil na začetku tretje četrtine, izkoristil 11 točk prednosti z 8:09, ki so ostale v četrtini.

CJ McCollum je vodstvo podaljšal na 14 točk in spustil trojko.

V tretji četrtini je bilo 79-91, v petih minutah je ostalo manj kot pet minut, ko je McCollum naslednji prišel do skakalca.

Nuggets se je vrnil.

Toda z briljantnim streljanjem Nikole Jokiča so se Nuggetsi vrnili.

ki je poročen s troy aikmanom

Jokič je odgovoril z namočenostjo, ki je takoj poravnala vodstvo.

Bilo jih je 95-101, Blazerji so še vedno vodili. Toda Monte Morris je pri Zugzerju za Nuggetse spustil trojko.

Pozneje se je četrtina končala z 98-101, Blazersi so imeli le tri točke prednosti, saj so Nuggets četrtino končali s 14-4.

Blazerji še vedno vodijo s štirimi točkami prednosti, v četrti četrtini je ostalo 7:11.

Ko je Monte Morris spustil trojko, je vodstvo znižal na točko.

Jokič je nato pri naslednji posesti prišel do trojke, s čimer je Nuggets dobil dve točki prednosti.

Bilo jih je 110-108, ko je Morris spustil plovec.

Blazerji so Nuggetse zaostajali za šest točk, Austin Rivers pa je spustil trojko in vodstvo podaljšal na 9 točk.

Jokič je podrl strel s kavljem in prevzel dvomestno prednost.

Bilo jih je 119-113, do konca igre pa je ostalo še manj kot dve minuti. Jokič je nato spustil vedro.

Nato je Aaron Gordan zapel tekmo s trico iz kota na podajo Jokiča in s 9 minutami prednosti vodil še manj kot minuto.

Blazersi niso imeli odgovora za Jokićev prekršek, zato so Nuggetsi zmagali s 126: 115 in Blazerje izločili v polfinalu zahodne konference.

Obožujem našo ekipo. Obožujem vsakega igralca v tej garderobi, od enega do sedemnajstih, je dejal trener Nuggetsa Michael Malone. Še naprej iščemo načine za zmago. Lani, letos, ljudje ne vemo, kaj trenutno pogrešamo s poškodbami, zato ne bi mogel biti bolj ponosen na skupino igralcev, ki jih vsak dan resnično treniram.

Zdaj se bodo v polfinalu zahodne konference pomerili s Phoenix Suns.

Točkovanje vrhuncev.

Strelce je vodil Nikola Jokič, ki je padel 36 točk, 8 skokov in 6 podaj. 20 od 36 točk je prišlo v tretji četrtini.

Zanje je vse, je o Jokiču dejal Damian Lillard. Mislim, da bi lahko kakšen človek, kot je on, kakšno leto naredil za to ekipo, svojo ekipo pripeljal do prvenstva, letos bi bilo zaradi tega, kako odprto je. Najljubšega ni. V mojih očeh se vsaj počutim, kot da bi lahko koga premagali in to lahko storijo vsi. Zato me je še bolj razočaralo, ker se mi je zdelo, da če obstaja leto, ki ga lahko naložite in ga greste ponj, je bilo to to. Vsekakor mislim, da je tega sposoben.

Ponovno je pokazal na nivoju MVP, saj so se Nuggets v drugem polčasu vrnili za njegovim briljantnim streljanjem.

Zato je jasen MVP, je dejal Malone. Ker lahko koga odpeljete iz naše ekipe, če imamo Nikolo, lahko postavite mene, Wesa Unselda, Ryana Bowna, Charlesa Klaska, kogarkoli želite, bomo našli način tekmovanja, saj je tako dober je.

Na vprašanje o vrnitvi je Porter preprosto odgovoril: Getting stop in Nikola Jokić.

Igralci Nuggetsa so okrepili svojo igro, da bi pomagali Jokiču.

Jokič je v postopku prejel pomoč drugih igralcev Nuggetsa. Eden izmed njih je Michael Porter Jr.

Porter je v prvi četrtini padel za 22 točk, ko se je Jokić ujel v hudih težavah in Nuggetse obdržal v igri.

Nato je tekmo končal z 26 točkami, 5 skoki in 4 podajami.

Ko je Nikola v tretji četrtini našel svoj ritem, je v drugem polčasu prejel pomoč Monte Morrisa, Austina Riversa, Aarona Gordana in JaMychala Greena.

Imamo veliko fantov, ki so trdi igralci, stari, je dejal Porter. Tako kot jaz sem tudi v prvem polčasu imel svoj trenutek, nato pa sem se ohladil. Mislim, da nisem dosegel [preostanek tekme]. Potem je Jokič očitno prevzel, toda način, ko sta imela Austin in AG svoje trenutke, in Monte, J-Myke - imamo pač veliko fantov, ki so sposobni.

Aaron Gordan je v zadnji minuti skupaj z zapečatljivo trojko znižal 13 točk, 7 skokov in štiri podaje.

Facundo Campazzo je imel 10 točk, 2 skoka in 3 podaje.

Na klopi Nuggetsa je vodil Monte Morris, ki je dosegel 22 točk, 4 skoke in 9 podaj.

Medtem ko je JaMychal Green padel 10 točk, 9 skokov.

koliko zasluži bill cowher

Zgodovinski nastop Damiana Lillarda se konča v tej sezoni.

Damian Lillard je skozi serijo dvobojeval trenutnega kandidata za najboljšega igralca Nikolaja Jokiča, da bi NBA uvrstil med najboljše tekme končnice v tej sezoni.

V 5. igri je s sklopljeno trojko izsilil dva podaljška in v tej igri skoraj premagal Nuggetse.

In nocoj je celo postavil rekord končnice NBA.

Skupina Nuggets je v igri 6 zaključila serijo, da bi se izognila še eni igri Lillarda.

Nihče ne poskuša videti Damiana Lillarda, enega izmed igralcev, ki je kdajkoli igral, v 7. igri, je dejal napadalec Nuggetsa Michael Porter mlajši.

Lillard je tekmo končal z 28 točkami in 13 podajami double-double skupaj s 4 skoki.

V prvem krogu končnice je imel 35 trojk in postal igralec z največ tricami doslej v seriji končnice.

Medtem ko je CJ McCollum padel za 21 točk, 4 skoke in 3 podaje.

Norman Powell je imel 17 točk, 4 skoke in 2 podaji, Jusuf Nurkic pa je znižal 13 točk, 7 skokov in 2 podaji.

Robert Covington je končal z 10 skoki in 11 točkami double-double.

Medtem je Carmelo Anthony padel 14 točk skupaj s 5 skoki in 4 podajami, ki so vsi prišli s klopi.