Evropokal

Danska je vzpostavila zadnjih 16 vezi z Walesom v evropokalu

Kateri Film Si Ogledati?

Danska je zadnjih 16 vezi z Walesom na evropskem prvenstvu vzpostavila po močni in čustveni zmagi nad Rusijo kritične noči v Kopenhagnu.

Danci so popolnoma zaročeni, devet dni po svoji ekipi Christian Eriksen padli na istem igrišču na prvi tekmi proti Finski.

Po srčnem napadu so Eriksena odpustili iz bolnišnice. Toda število žrtev prejšnji teden je bilo danskim igralcem jasno ob zadnji piščalki.

jon gruden plača ponedeljek zvečer nogomet

V celotni tekmi so navijači v Københavnu zaslišali hrup, zabavno praznovanje in ljubezen.

Vedeli so, da morajo zmagati, in upali, da bo Belgija premagala Finsko. Gostitelji se niso zadržali. In Mikkel Damsgaard prižgite oder z izvrstnim odpiračem tekme na dolge razdalje.

Chelsea's Andreas Christensen stavkal tudi, ko je na stadion vstopila novica o vodstvu Belgije na Finskem.

Yussuf Poulsen Dansko povišal za 2: 0 in zadel slabo zadnjo stran Roman Zobnin prej Artem dzyuba je z enajstmetrovke vrnil enega za Rusijo.

Toda Danska je svojo potezo potrdila kot drugouvrščena kot Christensen in Joakim Maehle v treh minutah divjanja dosegla 4-1.Rezultat je pustil Rusijo, ki je noč začela na drugem mestu, pod mizo in izven turnirja.

Čustva, ljubezen in strast

Na stadionu Parken je pred začetkom tekme prišlo do električnega udara, ko so navijači z ljubeznijo zapeli državno himno. Toda to ni bilo nič v primerjavi s prizori s polnim delovnim časom.

Igralci in osebje so bili gneči v središču igrišča in čakali na potrditev Belgije o finski zmagi. In ob razglasitvi rezultatov na igrišču je zagrmelo ogromno.

Danska je potrebovala zmago in pripeljala navijače. Damsgaard je čarovniško brcal in postal najmlajši strelec (20 let, 335 dni) na velikem turnirju.

Danski igralci so slavili zmago nad Rusijo (Vir: Bangkok Post)

Poulsen je bil moker skozi pivo, ki so ga navijači vrgli v zrak, ko je drugič na Danskem zabil v mrežo. In čeprav je Dyubino brcanje žoge povzročilo trenutek zaskrbljenosti, ni trajalo dolgo.

Danska je sprožila ruskega vratarja Matveyja Safonova, ki je neverjetno obranil, preden je ponovno izbruhnil stav Christensena.

Danska se s samozavestjo podaja med 16 najboljših.

Maehlejev finale je končan, Danska pa se polna samozavesti podaja v zadnjih 16, Wales čaka prihodnjo soboto, 26. junija, v Amsterdamu.

Medtem ko so danski igralci slavili zmago nad Rusijo, ki jih je poslala v zadnjo četrtino evropskega prvenstva, je kar tako kot ostali vlivalo čustva.

Potem ko je Christian Eriksen pred devetimi dnevi videl svojega soigralca, je na istem stadionu doživel srčni napad. Danski igralci in navijači so se zbrali na nepozabnem večeru v Kopenhagnu.

Z dvema porazoma na prvih dveh tekmah se je zdelo, da si je prislužil kvalifikacije v nokavtu nemogoče, saj so danske legende slovesne po pravljicah.

Zmaga Danske je za Christiana, da lahko vidite in slišite, kaj to pomeni v Københavnu.

ima Bill Belichick ženo

To je še ena grozljiva zgodba, napisana v svetu Hansa Christiana Andersena. Od tragedije in obupa do popolnega veselja. Žal pa tega ne pišejo vedno tako.

'Vsi smo upali, da bo čarobna noč.'

Po stiskanju telefona za potrditev belgijske zmage nad Finsko, ki je Dance poslala kot podprvake, so igralci stekli k navijačem, da bi navijali.

Krog je nastal tako, da se mi zdi noro teči in se zabavati brez rezultata v finski igri, je dejal menedžer Kasper Hjulmand.

Upali smo, da bo čarobna noč. Zahvaljujem se vsem ljudem, ki so nas podpirali in jim izkazali toliko ljubezni. Zdelo se mi je, da je to tako vplivalo na igralce, zato se vam najlepše zahvaljujem za podporo, ki nam jo je svetoval.

Vsi so upali, da bo čarobna noč (Vir: ABC)

Navdušenje, moštveni duh, prijateljstvo med igralci je bilo neverjetno. Če si kdo to zasluži, so to naši igralci. Mislim, da se niso mogli vrniti k temu, kar so preživeli.

Kasneje na tekmi je prišlo do razburjenja, ko je pricurljala novica o vodstvu Belgije, gola Andreasa Christensena in Joakima Maehleja sta se vrnila z divjim koncem tekme.

Yussuf Poulsen se je po zadetku drugega danskega gola znašel preplavljen s pivom. In prišlo je do spopada, ko je v prvem polčasu zadel mladinec Mikkel Damsgaard.

To je ekipa, ki sodeluje tam. Preživeli so čustveni rollercoaster in lepo je videti, kako so šli skozi, je dejal nekdanji angleški branilec Rio Ferdinand.

Nekdanja levinja Alex Scott je dodala: To je posebno. Čustva, ki bi jih morala čutiti okoli tega stadiona. Igrajo tako, kot so igrali pred temi oboževalci in so samo čarobno pripravljeni.

koliko na leto zasluži jeremy lin

Kako se odvijajo dogodki?

Danska je večer začela v skupini B, saj je vedela, da mora zmagati, da dobi kakršno koli priložnost za uvrstitev. Vendar je Damsgaard pred odmorom povišal na 1: 0, Poulsen pa je v 59. minuti dobil drugi zadetek.

Ko je Danska z 2: 0 povišala, je imela Belgija ofsajd, zaradi česar so navijači v Københavnu prišli do krajših praznovanj. In minute kasneje je Rusija za prekršek dosodila Jannik Vestergaard.

Ruski kapetan Artem Dzyuba je postavil v mrežo z 2: 1. Toda Belgija se je v še eni tekmi po štirih minutah uvrstila na drugo stran po zaslugi zadetka finskega vratarja Lukasa Hradeckyja.

Danski navijači so navijali za svojo ekipo (Vir: Fidži News)

Danski navijači so navijali za svojo ekipo in splačalo se je, ko je Christensen zadel tretji gol, preden je Mahlehle dosegel 4: 1.

Medtem je Romelu Lukaku podvojil vodstvo Belgije, Danska pa je čakala na zadnji piščal v Sankt Peterburgu.

Poleg tega so močno udarili s pestmi. Na njihovih obrazih je bilo veselje, solze so jim tekle po obrazu. In menedžer se ga je dotaknil srca. Lepo je videti. Morali bi pogledati veselje, je dejal nekdanji angleški napadalec Dion Dublin.

Poleg tega bi morali pogledati srečo in nasmehe na njihovih obrazih, je dejal nekdanji napadalec Anglije Alan Shearer. Lahko ugotovite, kaj so prestali in kako težko so morali biti v igri. Morali bi uživati.

Nekdanji nemški trener Jurgen Klinsmann je dodal: Neverjetno je videti Dansko, kako slavi. V zadnjih dneh so šli skozi ameriški vlakec s tem, kar se je zgodilo s Christianom Eriksenom, in videti jih je mimo je čudovita stvar.