Evropokal

Danska je v Bakuju v polfinalu premagala Češko

Kateri Film Si Ogledati?

Danska kampanja Euro 2020 na Danskem se nadaljuje, ko so v polfinalu premagale Češko v Bakuju.

Danci še naprej uspevajo na turnirju od travme na uvodni tekmi, v kateri je vezist Christian Eriksen doživel srčni napad.

Ko so v zadnjih 16 tekmah premagali Wales, so se na zadnjih osmih tekmovalnih tekmovanjih v Azerbejdžanu odprto soočili z nevarno in fizično Češko.

Vodili so od pete minute, ko Thomas Delaney ubranil svoj znak, da je vstopil iz kota.

Ongoob polčasu so tik pred polčasom z 2: 0 dosegli z Kasper Dolberg prostovoljstvo v čudovitem križu iz Joakim Maehle da doda še dva zadetka proti Walesu.

Njihovo navdušenje je bilo preizkušeno zgodaj v drugi polovici leta Patrik Schick ohladil svoj peti gol na turnirju, s čimer se je na dirki Golden Boot izenačil s Portugalcem Cristianom Ronaldom.

Poleg tega se je Danski uspelo prekomponirati in v sredo zagotovila zmago in polfinale na Wembleyju. Njihov nasprotnik bo Anglija, potem ko so nocoj premagali Ukrajino.

Danska ustvarja še eno pravljico.

Minila so skoraj tri desetletja, odkar je Danska šokirala celino z zmago na evro ’92 in izkoristila priložnost, da je bila pozno vpoklicana v finale, da bi ustvarila največjo igro svoje države.

Trenutno na tekmi pišejo še eno pravljico.

kako star je bil John Madden, ko je umrl

Njihova kampanja je trajala le 41 minut, ko se je Eriksen zgrudil, preden je na igrišču prejel CPR, ko so ga na videz zaskrbljeni kolegi obkrožili in oboževalci po vsem svetu z grozo gledali.

Zdaj so ti igralci le še 90 minut oddaljeni od finala, potem ko je še en veličasten ekipni šov pokazal ne samo njihovo spretnost in strateško iznajdljivost, temveč tudi novo povezavo med njimi, ki temelji na stiskah.

kolikokrat je bil Bill Belichick poročen

V prvem polčasu so bili pametni, v ozadju zbrani in zbrani ter neusmiljeni in hitri v nasprotujočih si napadih. Na žalost si je Delaney kljub polnemu zaslužku zaslužil za dva zadetka in bi lahko dobil tudi več, vendar je z veliko truda v koleno zapravil vse svoje priložnosti.

Češka jih je odpeljala iz cone udobja.

Visoko razvita češka ekipa jih je po odmoru odpeljala iz cone udobja. Kljub temu so vratar Kasper Schmeichel in obrambni trio Andreas Christensen, Simon Kjaer in Jannick Versergaard na Danskem so dobili trmo in vodstvo, ki sta jih potrebovala za izid igre.

Danci ob prvi zmagi Čehov na Euru jim nudijo mesto v četrtfinalnem porazu leta 2004, ko sta dva gola Milana Barosa njegovi državi pomagala zmagati s 3: 0.

Baros je turnir končal s petimi goli, številko, ki jo je zdaj ocenil Schick, ki bo svoje delo pošteno opravil tako, da bo to poletje prikazal svojo državo.

Danci pa so nadaljevali neverjetno pot, London pa je nadaljeval.

Zasluge tudi za 1.000 danskih navijačev ali več, ki so prepotovali 2000 milj do Bakuja, saj so vedeli, da Covidova karantenska pravila pomenijo, da se ne morejo več udeležiti polfinala ali finala, če njihova država pride tja.

'Christian bi moral biti tukaj.'

Po tekmi je danski trener Kasper Hjulmand dejal, da meni, da bi njegovo moštvo v mislih imelo Eriksena, ko si je prizadevalo za nadaljevanje tekme na Euro 2020. Čutim, je dejal.

Svet nogometa je to spoznal že drugič. In v naslednjih dneh, najpomembnejših stvareh v življenju in nogometu, so takrat prišle osnovne vrednote nogometa.

V nogometu je še veliko drugih ciljev. Vsi pa se spomnimo, zakaj smo začeli igrati nogomet, iz česa izhajajo nogometne vrednote, in na to smo imeli opomin.

Danska pogreša Christiana v vseh tekočih igrah (Vir: DNA India)

In še vedno mislim na Christiana vsak dan v vsaki igri. Moral bi biti tukaj.

Veseli smo, da je preživel. Odpeljali smo ga na to tekmo na Wembley. Med igro ves čas razmišljam o njem.

Poleg tega smo vsi razumeli, da je morda prišlo do standardov igre, nogometa. In morda smo bili njen simbol, ne bi mogel biti srečnejši od tega.

s katero je valeri bure poročen

Ekipa se je pojavila, ne da bi ji rekli. Tako bi se morali obnašati.

Poleg tega je bilo res neverjetno, kako se je ekipa odzvala na situacijo, sočutje in vso ljubezen, ki jo je pokazala med tekmo, pa tudi prebivalce Danske.

Prav veseli in ponosni smo. In morda se lahko samo spomnimo na razlog, zakaj imamo radi nogomet in kaj nogomet lahko počne na svetu.