Evropokal

Češka je v zadnjih 16 ubila Nizozemsko

Kateri Film Si Ogledati?

Češka je na evropsko prvenstvo namignila z premagovanjem Nizozemske in rezervacijo mesta v zadnjih osmih po izključitvi branilca Matthijsa de Ligta.

Thomas Holes je v uvodu prikimal 13 minut zatem De Ligt je po pregledu VAR videl rdeči karton za rokomet in zanikal Patrik Schick jasna priložnost za zadetek.

Thomas Holes je nato pomagal Schicku, saj so Čehi v 80. minuti z Nizozemsko podvojili prednost.

Nizozemska, ki se je več kot pol ure spustila na 10 mož. In že prej so imeli veliko priložnost kot Donyell Malen dirkal skozi ena na ena z vratarjem Tomas Vaclik .

Toda Češka, ki je zasedla 40. mesto na svetu, 24 mest za Nizozemci, je še naprej utišala tiste v Orange Puskas Areni v Budimpešti. Tako se je v soboto, 3. julija, uvrstil v četrtfinale proti Danski.

Rdeči karton se Nizozemski izkaže za drago.

Nizozemska je v celotnem turnirju pokazala napadalni namen. In to se v Budimpešti ni spremenilo, saj sta bočna krila Denzel Dumfries in Patrick van Aanholt že zgodaj povzročil težave.

Dumfries je bila njihova največja grožnja, ko je prišel z zadnje točke na levi in ​​jo plapolal čez vratarja, vendar ni uspel premagati zadnjega branilca.

Prihranki v Memphisu igral tudi glavno vlogo, medtem ko je Malen vstopil v druge nevarne položaje.Toda medtem ko je Nizozemska povzročala veliko težav, je Češka prav tako kot Vladimir Coufal uporablja prostor za potujočim Van Aanholtom.

kako je booger mcfarland dobil ime booger

De Ligt

Rdeči karton De Ligta se je za Nizozemsko izkazal za drago (Vir: Independent .ie)

Obe ekipi sta bili videti vpleteni v obrambo, a se je De Ligt spotaknil in žogo vrnil z roko v drugem polčasu. Sodniku Sergeju Karasevu ni preostalo drugega, kot da je spremenil svojo prvo odločitev, da je pokazal rumeni karton. In potem je Nizozemska igro obrnila na zadnjo nogo.

Dumfries je z blokado golov zavrnil zadetke Pavla Kaderabeka. Toda Holes je Nizozemce kaznoval nekaj minut kasneje, v kotu je dokončal knock-back Tomaša Kalasa.

Schickov četrti gol na turnirju je bil zaključen, potem ko je Nizozemska skušala izenačiti, le Portugalec Cristiano Ronaldo ima doslej več zadetkov kot češki napadalec.

Matthijs de Ligt je čutil odgovornost za igro Nizozemske.

Nizozemska je izpadla s 16. Euro 2020 v rokah Češke. Toda neki Nizozemec je začutil odgovornost, da je odšel prej kot drugi.

Ko so ekipe dosegle neodločen izid 0: 0, je bil Matthijs de Ligt v drugem polčasu izključen, ko je Patriku Schicku odrekel jasno priložnost za zadetek.Trinajst minut po tem, ko je njihov briljantni branilec zapustil igrišče, je Nizozemska zaostajala in ni odgovorila.

Gola Thomas Holesa in Schicka sta naredila škodo. Toda De Ligt se je nato soočil z mediji in rekel: Igro smo izgubili zaradi tega, kar sem storil.Seveda se sliši slabo. Toda, ko se ozrem nazaj, nisem smel pustiti, da žoga eksplodira, je dejal.

Matthijs de Ligt je čutil odgovornost za igro Nizozemske (Vir: Be Soccer)

Poleg tega sem ga imel pod nadzorom. Žoga je preprosto prišla in pustil sem jo odbiti. In padel sem na tla in me potisnil, zaradi česar sem uporabil roke.

In takrat se je igra spremenila. In za to se počutim odgovornega. Sem pa videl, kako se fantje borijo, in sem ponosen na to. Toda ob tem incidentu se počutim zelo slabo.

De Ligt je dobil podporo njegovega menedžerja Franka de Boerja, ki je rekel, da mi to lahko vedno očitate.Konec dneva imam vso odgovornost in se moram pogledati v ogledalo. Mislim, da lahko ta ekipa doseže vse. Zdaj pa so občutki surovi.

kam je šel ben simmons na fakulteto

Imeli bomo veliko mačka. Nocoj bom vzel to grenko tableto, po njej pa bomo videli, kaj se bo zgodilo.

Nizozemec ni izkazal dovolj spoštovanja.

Nizozemci so postali prva ekipa v zgodovini tekmovanja, ki je zmagala v vseh treh tekmah skupin, nato pa je v prvem krogu nokauta izgubila v 90 minutah.Nekdanji angleški napadalec Dion Dublin je dejal, da Češki niso izkazali dovolj spoštovanja.

Čehi so bili najboljši v vseh pogledih. In najboljše so se zavzeli za zmago. Vendar je bilo za Nizozemce razočaranje, saj imajo ves talent na svetu.

Poleg tega vsi vemo, kako dobro so se odrezali na igrah v skupinskem delu. Toda vse, kar je danes v zvezi z njimi, jih ne bi preseglo meje. Včasih morate soigralcem dati več spoštovanja. Nekdanji nizozemski vezist Nigel de Jong je dejal, da gre za slab prikaz.

In zagona je malo primanjkovalo. Včasih, ko je rdeči karton, se ekipa potegne skupaj. Toda Nizozemska tega ni storila, je dodal.

Češka je bila taktično pripravljena (Vir: BBC)

Toda vezist Frankkie de Jong je vztrajal, da njegova ekipa ni podcenjevala Češke. bili smo zelo utrujeni, vendar smo želeli zmagati v igri. Toda naše igre ni bilo mogoče nadaljevati. Včasih imate takšne dneve.

Češka je bila taktično pripravljena.

To je bila njihova prva zmaga v izločilnih fazah velikega turnirja na Češkem od evra 2004. V tem primeru so v četrtfinalu premagali Dansko s 3: 0 in istega sovražnika, s katerim se morajo soočiti v zadnjih osmih.

Nekdanji nizozemski reprezentant Mario Melchiot je dejal: Raven, kako je igrala Češka, je bila popolnoma drugačna.Poglejte nizozemske cilje, ki so jih prejeli. Toda strateško je bila Češka pripravljena, ekipo so postavili v vodstvo in moči, ki so jih dali, so bile neverjetne.

Čehi, ki se uvrščajo na 40. mesto po vsem svetu, bodo v Azerbajdžanu čakali še eno težko preizkušnjo proti Danski, a napadalec Hole verjame. Zdi se mi kot sanje, je dejal.

To je bila ena mojih najboljših iger. Danes smo bili spodrsljaji in morda tudi prej na igrah skupinskega dela. Verjamem pa, da lahko še vedno presenečimo Dansko, morda celo dlje.