Bratje pri bitki Ball: Pelikani proti sršenom

New Orleans Pelicans so se pomerili s Charlotte Hornets v Spectrum Center, Charlotte, za svoj dvoboj v redni sezoni.

Igra ni predstavljala le bitke med dvema konferencama.

Pelikanci iz zahodne konference, medtem ko so bili Hornets iz vzhodne konference.

ki je oče otroka Jenne Wolfe

Pokazala pa se je tudi bitka med dvema bratoma Ball.

Kot Lonzo Ball iz Pelikanov, ki se je boril s svojim mlajšim bratom LaMelo Ball iz Hornets.

Čeprav je LaMelo pri zadetku premagal starejšega brata.

Lonzo je bil tisti, ki je končno zmagal, saj so Pelikanci po vrnitvi od zadaj v drugem polčasu premagali Hornets s 112: 110.

Brata Ball sta se že od samega začetka branila, zadela in še več naredila tekmo zanimivo.

Poleg bitke z žogami so na tekmi nastopile tudi strelne straže Hornetsov Terryja Rozierja, ki so dosegle kariero.

In šest igralcev Pelicansov, ki so zadeli dvomestno.

Obe ekipi sta na igrišče stopili brez nekaterih svojih ključnih igralcev.

Pelikanci so zaradi poškodb igrali brez Ziona Williamsona, Brandona Ingrama in Stevena Adamsa.

Hornets so bili brez Devonteja Grahama, Milesa Bridgesa in Gordona Haywarda.

Kljub pomanjkljivi številki sta se moštvi odlično odrezali, ko sta se zadrževali do zadnjih sekund tekme.

Preden so Pelikanci z dvema točkama zmagali nad Hornetsi in obdržali svojo priložnost za uvrstitev na play-in turnirju.

Pelikanci so povedli v prvi četrtini

Brata Ball: Lonzo Ball in LaMelo Ball, oba sta začela za svoje ekipe in se že od začetka pomerila.

Naji Marshall je noč odprl s trojko za Pelikane.

Medtem ko je LaMelo takoj odgovoril s svojo lastno trojko, potem ko je PJ Washington zgrešil strel.

Pelicans so na strelu Erica Bledsoeja približno 5 minut v prvi četrtini zgodaj povedli s sedmimi točkami nad Hornets.

Lamelo je nato stopil v rob za postavitev, a ga je Willy Hernangomez blokiral, nato pa je Bledsoe med zabijanjem v koš narisal prekršek, Pelicansom dal tri točke in vodstvo podaljšal na 8 točk.

Nato so Hornets blokirali strel Pelikana, ki je zadrževal vedra, s čimer so Hornets dobili priložnost za zadetek.

Caleb Martin je na drugi strani za Hornets dosegel trojko, PJ Washington pa je v naslednji posesti dosegel postavitev, da je tekmo pripeljal do točke.

Vendar pa je Brad Wanamaker napustil žaljiv odboj za Pelikane in podaljšal vodstvo za Pelikane.

Cody Zeller je takoj odgovoril za Hornets. Zadel je zadnja vedra, da je Pelikanom zadrževal štiri točke.

Hornets so zaostali za tri točke, ostalo jim je še 1:18, preden so Pelicans Jaxon Hayes prekršili, medtem ko so spustili postavitev, ki jim je prinesla tri točke.

Bilo je 29-25 let, ko je ura kazala 30,6 sekunde.

Hayes je dosegel postavitev in pripeljal igro z 31-25, blokiral pa je tudi Malik Monk , ohranjanje vodstva.

Novinec Pelicans Nickeil Alexander-Walker zadene trico s približno 65 čevljev na brenčalo in konča četrtino 34-25.

Hornets se vračajo v drugi četrtini.

Ko je Nickeil zadel trojko, so Pelikanci v prvi četrtini vodili 11 točk prednosti pred Hornetsi.

Ko se je začela druga četrtina, je LaMelo Ball zadel skakalca, ki je rezal vodstvo Pelikanov.

LaMelo zadene še enega, potem ko je bil blokiran v gosteh, preden je pripeljal igro v petih točkah 36-31 z 9:34 do konca tekme.

Lamelo je spet streljal, zadel je trojko izza loka.

Terry Rozier zadene postavitev, potem ko je zgrešil trojko, s katero je Pelikan vodil do točke.

Obe ekipi sta šli sem in tja in streljali z Hornetsi, ki so več kot polovico v drugo četrtino zaostajali za Pelikanoma.

Hornets so lahko zaostale za vodenje 5:16, vendar je Kira Lewis mlajša s postavitvijo takoj povedla nazaj.

Nato so Hornets dobili svoj ritem, ko so v četrtini s 4:43 zaostajali za dve točki prednosti.

Rozier je vodstvo podaljšal s trojko. Na podaji Caleba znova zadene še eno trojko.

Hornets so v drugi četrtini zaostali za 9 točk in s 3:36 preostali zaostanek.

Niso se ustavili pri tem, Lamelo zabije v koš za postavitev in jim da enajst točk.

Nazadnje je za Pelicans zadel Naji Marshall, a je LaMelo takoj odgovoril s postavitvijo, da je ohranil vodstvo.

Bili so na 51-60 s Hornetsom v vodstvu in minuto na polčasu.

PJ Washington je zadel trojko, ko je ura strela zavila, kosila prednost.

Slaba podaja Hornetsa Biyomba Terry skoraj daje Pelicansom še eno priložnost, da zmanjšajo vodstvo, vendar je Biyombo blokiral Bledsoeja, da je naredil napako.

Tako se je četrtina končala s 57:67, a Hornets 10 točk naprej.

Pelikanci so se poskušali vrniti.

Bledsoe je tretjo četrtino odprl s trojko za Pelicans, Hornets pa so odgovorili z desne strani, ko so s 5: 0 naleteli na Terry, ki je zadel trojko, PJ pa spustil vedro.

LaMelo je Bledsoejevemu vedru nasprotoval s postavitvijo, nato pa mu je starejši brat Lonzo odgovoril s trojko.

Pelikani proti sršenom: žoga Lonzo in LaMelo (vir: šport. yahoo )

Lonzo je takoj za tem zadel še eno trojko in znižal vodstvo na štiri točke.

LaMelo je odgovoril tudi nazaj in zadel žlice nazaj.

Na polovici druge četrtine so imeli 79-80.

A Hornetsi niso dovolili, da Pelikanci prevzamejo vodstvo v celotni četrtini.

Za četrtino so Pelicans zaostajali s kar štirimi točkami.

kako stara je žena Brock Lesnar

Ko so Sršeni odgovorili na vsako vedro, ki so ga naredili Pelikanci.

Vroče streljanje Terryja Rozierja je še naprej pomagalo Hornetsom, da obdržijo prednost. V četrtini, ki je končala točkovanje četrtine, je zadel še trojko s 3,7 sekunde.

Pelikanci so uspevali za zmago.

V četrto četrtino so se Pelikanci v šestih točkah obupali, da bi našli vedra.

To so storili po prvem vedru četrtine po minuti in pol četrtine.

Wes Iwnundu je četrtino odprl s svojim prvim vedrom noči.

Kmalu je James Johnson zadel trojko ob zavitem strelu, s čimer je tekma dosegla dve točki.

Pelikanci so prvič povedli na polčasu, potem ko so v četrtem igrali približno šest minut.

Nato je Lonzo Ball zadel trojko in povišal vodstvo s 104: 100 na polovici četrtega.

Zdaj so Hornets zaostajali za Pelikanoma, dokler LaMelo alley-oop PJ ni izenačil 105-105 tekme s približno tremi minutami.

Obe strani sta še naprej izenačili točkovanja naprej in nazaj, dokler Hayes na podaji Lonza ne doseže koša in Pelicansu pripeljejo dve točki prednosti.

Pelicans so za igranje v četrtini imeli še 10,5 sekunde prednosti.

Terry je v zadnji sekundi tekme dosegel trojko, vendar je bil prepozen in Pelikani so s 112: 107 premagali Hornets.

Bratje Ball se borijo.

LaMelo Ball in Lonzo Ball sta se drugič v tej sezoni pomerila. V prvi tekmi je LaMelo ugnal Lonza in si priboril tudi končno zmago, tokrat pa drugače.

V tem dvoboju je LaMelo znova ugnal starejšega brata Lonzo Ball-a, saj je LaMelo padel 22 točk, 4 skoke in 5 podaj, medtem ko je Lonzo prispeval 12 točk skupaj s 3 skoki in 6 podajami.

Vendar je bil Lonzo tisti, ki je končno zmagal, saj so Pelikani premagali Hornets.

Brata sta se spet spopadla, kot v otroštvu.

V nekem trenutku je LaMelo poskušal ukrasti žogo starejšemu bratu Lonzu, potem ko je Lonzo zajel odboj.

Potopil se je, da bi odvzel žogo Lonzu, a ga je obtožil prekrška.

Nato se večji del tekme niso čuvali, ampak so za svojo ekipo naredili vse, kar so lahko.

Oba sta imela moštvu pomembne igre, da sta svojo ekipo ohranila v igri.

Njune igre niso razočarale, saj sta oba na semaforju postavila lepo število.

Rozierjeve najvišje točke v karieri in Pelicans so zadeli dvomestno.

Še en vrhunec igre Hornetsov Terry Rozier, ki je v karieri spustil visokih 43 točk, 4 podaje in 5 skokov.

Pri streljanju 16-od-36 je padel 43 točk, od tega je sedem trojk igralo 42 minut.

Poleg Terryja je PJ Washington z dvema podajama dosegel 14 točk in 12 skokov dvojno-dvojno.

Na klopi Charlotte je vodil Cody Zeller, ki je prispeval 17 točk in 8 skokov.

Na drugi strani je šest igralcev Pelikanov zadelo dvomestno.

Začenši od Erica Bledsoeja, ki je vodil Pelicans z 24 točkami in 11 podajami double-double skupaj s 4 podajami.

Sledi James Johnson, ki je prispeval 17 točk in 8 skokov.

Nato je Naji Marshall dosegel 13 točk, 2 podaji in odboj.

Lonzo Ball je znižal 12 točk, 3 skoke in 6 podaj.

Podobno je Jaxson Hayes spustil 18 točk, 8 skokov je vodil na klopi Pelikanov.

Sledi Nickeil Alexander-Walker, ki je prispeval 13 točk, 3 podaje in 4 skoke.

Vztrajnost Pelikanov.

Kljub vodstvu v prvi četrtini so Pelikanci v naslednjih dveh četrtinah propadli, saj so padli za kar 12 točk.

A vseeno zdržal in v težki tekmi Hornetsov dokončno zmagal v zadnji četrtini.

To je bila četrta zmaga Pelikanov v zadnjih šestih tekmah.

Edino, kar sem rekel o tej ekipi, je, da si dajemo priložnost za zmago v vsaki tekmi, je dejal Bledsoe. Trudimo se igrati vsako igro in se iz nje učiti.

Bledsoe je moštvo odlično opravil v odsotnosti Ziona Williamsona, ki zaradi poškodbe ni v nedogled.

Vztrajali smo - vztrajali smo, je dejal trener Pelicansov Stan Van Gundy.

Rozier je dejal, da je obramba Pelikana v drugem polčasu bila razlika v igri.

Preprosto so povečali svoj pritisk, vnašali so me name, vsakič, ko sem prišel s spodnjega zaslona ali zaslona z žogo, so bili name, je dejal Rozier.

To osebje bom videl do konca te sezone in tekme.

Hayes je za zmago dosegel zadnje štiri točke New Orleansa, igralec drugega leta pa še naprej igra za moštvo.

Ena stvar v zvezi z Jaxom je, da bo morda nekoliko prekršil, vendar se nikoli ne odreče igri, je dejal Bledsoe. Njegova energija je velika.

Začel je nizati dobre igre skupaj, je dejal Van Gundy.

Trener James Horrego je dejal: Hayesu morate dati tono kredita, to je za vas blokator strelov.

Obrnil je celo četrto četrtino - njegova prisotnost, blokirani streli in v četrti četrtini je vplival na veliko naših stvari v barvi.